Okolí rodinného domu si často vyžaduje spoustu naší pozornosti i investovaného času. Pokud chcete, aby to před vaším domem nebo klidně i za ním stále vypadalo příjemně upraveně a reprezentativně, musíte se starat o okolní pozemek. S touto činností vám hravě pomohou křovinořezy, které představují stále oblíbenější vybavení nadšených kutilů.

křovinořez

Křovinořezy se liší typem motoru

Nejdůležitějším parametrem, podle kterého se křovinořezy rozdělují, je typ motoru. Na trhu se setkáte s křovinořezy, které mají elektrický motor, pořídit si můžete i křovinořez akumulátorový nebo benzínový. Důležité je zmínit, že typ motoru výrazně ovlivňuje možnosti používání tohoto šikovného zahradního pomocníka.

Mezi nejméně používané patří akumulátorové křovinořezy, pro které se rozhodnou spíše ti uživatelé, kteří vědí, že budou křovinořez používat jen velmi zřídka a že s ním budou upravovat jen malou a nepříliš zarostlou plochu. Naopak nejžádanější jsou elektrické křovinořezy, které jsou oproti benzínovým podstatně lehčí, takže se s nimi lépe pracuje. Zároveň nutno dodat, že křovinořezy s elektrickým motorem jsou i cenově nejdostupnější – podle slevového portálu Slewik pořídíte nejlevnější křovinořez již od 1800 Kč.

Pozor si dejte na hmotnost

Kromě typu motoru se křovinořezy liší i svou váhou. O pár řádků výše jsme zmínili, že například křovinořezy disponující elektrickým motorem jsou podstatně lehčí, nežli ty benzínové. Co se váhy týče, vybírejte opravdu pečlivě. Zvláště pak v případě, kdy máte v plánu upravovat s jeho pomocí větší část pozemku – v takové chvíli se vám každý gram navíc pronese, což se podepíše na nepohodlí při práci.

ořez

Důležitý je i tvar rukojeti. I když si to mnoho lidí neuvědomuje, i tvar rukojeti u daného křovinořezu má vliv na to, jak se vám s přístrojem bude pracovat. Vyberete-li si váhově těžší kousek, radíme vsadit na tvar rukojeti, které se říká bike – na první pohled připomínají klasická řidítka u jízdního kola, odkud je odvozen i název rukojeti. Dalším častým tvarem rukojeti je tzv. držadlo, které můžeme doporučit již zkušenějším a ostřílenějším uživatelům, jež už mají s prací s křovinořezem nějaké zkušenosti. Ať už bude vaše volba jakákoli, určitě nezapomínejte na popruh, který bývá zpravidla součástí vybavení – není to ale povinnost. Popruh vám zjednoduší manipulaci s přístrojek a přenese část váhy na zbytek těla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup