Tmavá břidlice

Poněkud odvážné řešení, jehož vzezření vytváří dojem pevné hradní stavby. Krása kamene vynikne teprve tehdy, jestliže bude pokrývat vodorovnou pracovní plochu a kolmou stěnu za kuchyňskou linkou. V ideálním případě v kombinaci s bílou barvou nábytku a malby. Nepůsobí rušivě především u vyšších stropů ve starší činžovní zástavbě a hodí se ke všem typům spotřebičů. Kamenné desky jsou nesmírně odolné a trvanlivé, jsou však poněkud cenově náročnější.

kuchyně

Desky MDF

Desky MDF s laminovaným povrchem, v pastelových, velmi lesklých barvách můžete směle nasadit do všech typů moderních kuchyní bez madel a úchytů, výstupků a zákoutí. Na první pohled působí stroze až chladně, ale vytváří dojem čistoty, elegance, jednoduchosti a praktičnosti. Nehodí se do rustikálních venkovských stavení, je spíše typickým odrazem moderního životního pojetí městského ruchu s nevšedními podněty.

Mozaika

Nejoblíbenější způsob volby obkladů, zvláště tam, kde neschází invence, nápaditost a osobní vkus, a kde lze kombinovat různé tvary a barevné přechody. Mozaika obkladové desky za kuchyňskou linku vyniká spíše k jednobarevně laděnému nábytku buď ve strohém laminu, anebo v dřevěném dekoru. Výhodou je pokládka svépomocí, zvládne ji i nezkušený kutil.

Vintage

Typický retro styl se však paradoxně k retro nábytku nehodí. Působilo by to příliš okázale a nevkusně. Skvělým řešením je kombinace naprosto jednoduché kuchyňské linky, jednobarevné, ve výrazných barvách dvířek a bočnic se světlou laminovanou deskou. Výborné řešení pro studentské bydlení.

kuchyň

Umělý kámen

Moderní trend, který začal nabývat na síle před deseti lety, si dnes udržuje stálou pozici obliby na trhu. Je levnější než klasický kamenný obklad, snadno se udržuje a je velmi pevný a trvanlivý. Pokud však vyžadujete opravdu luxusní design a tradiční materiál, vyberte raději ten přírodní. Oba typy kamene působí chladně a hodí se spíše do teple laděných kuchyní v kombinaci se dřevěným masivem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup