Paříž patří mezi nejnavštěvovanější města na světě, a není divu, má se čím pochlubit, všichni jistě známe Eiffelovu věž, dále je zde Vítězný oblouk, stejně jako rozlehlé bulváry či muzea a galerie jako jeLouvre, slavný Moulin Rouge a spousta dalších.
kostel

Eiffelova věž:

–        za svou existenci stala symbolem Paříže, který obdivují turisté z celého světa. Dnešní výška Eiffelovy věže včetně antén umístěných na vrcholu je 324 metrů a výhled z ní je naprosto úchvatný, večer se každou hodinu Eiffelovka rozzáří a v létě můžete vidět v parku pod věží stovky lidí relaxující v trávě a čekající na ono několikaminutové představení.

Vítězný oblouk:

–        oblouk byl vybudován v letech1806-1836 a stojí uprostřed náměstí Place Charles-de-Gaulle na západním konci slavného pařížského bulváru Avenue des Champs-Élysées, nechal ho postavit Napoleon Bonaparte na počest svého vítězství u Slavkova. Uvnitř stavby je malé muzeum zaměřené na historii objektu. Každý rok u oblouku bývá ukončen cyklistický závod Tour de France.

Katedrála Notre-Dame (Chrám Matky Boží):

–        Notre dame je pojmenování, které dostávají pouze významné katedrály. Notre dame není pouze katedrála v Paříži. Toto pojmenování mají všechny významné katedrály po celé Francii a liší se místem, kde se nacházejí, což tvoří právě jejich jedinečnost. Tato katedrála v Paříži zažila krušnou minulost a řadí se mezi nejstarší katedrály na území Francie, její současný vzhled pochází až z 19. století. Hlavním architektem byl Viollet le duc, který nechal postavit dvě hlavní věže. Jedna dosahuje výšky 73 metrů a druhá 75 metrů. Nejsou tedy stejně vysoké. Jednou takovou zajímavostí je, že před katedrálou se nachází i tzv. nultý bod, odkud se počítají veškeré vzdálenosti v Paříži, když tedy budete vidět značení např. dvanáctý kilometr, tak je to právě počítáno z tohoto místa.

eiffelovka

Moulin Rouge:

–        je to francouzský kabaret, založený v roce 1889, za dobu jeho existence v něm vystupovalo mnoho umělců, např. Frank Sinatra, Édith Piaf a mnoho dalších. Bylo o něm natočeno mnoho dokumentů i filmů. Právě s tímto kabaretem je spojen známý tanec kankán.
Kulturních památek je v Paříži celá spousta, nezapomeňte navštívit také honosné sídlo Ludvíka XIV. Versailles, Pařížskou sochu svobody, Pantheón, Most zamilovaných, kde si svou lásku můžete zamknout na zámek a velkou spoustu dalších, určitě se nevyplatí návštěva jen na jeden den, pokud si chcete kulturní památky prohlédnout všechny nebo alespoň co nejvíc z nich.

PAŘÍŽ
4.3 (85%)4