Vykopat větší díru do země vlastníma rukama není zrovna nic jednoduchého. Ne že by snad na to člověk potřeboval nějaké univerzitní nebo jinak špičkové vzdělání, to ne, ale jde spíš o to, že to dá pořádně zabrat lidskému tělu. Které na podobnou činnost musí vynaložit nemálo fyzických sil, jichž už se spoustě z nás, zlenivělých našinců, zpravidla nedostává.

buldozer

Ovšem jsou situace, kdy i my, pro něž je vysilující i dojít si od kanape do ledničky pro něco na chuť, nějakou takovou jámu vyhloubit potřebujeme. Důvodů, proč tomu tak je, může být nepřeberné množství; nemusíme být dokonce ani nějakými mafiány, toužícími někde v ústraní pohřbít tělo nepohodlného svědka nebo jiné zamordované osoby.

A co teď s tím, že?
Pokud má člověk aspoň špetku zdravého rozumu a nějakou tu příležitost, měl by raději vsadit na ruční výkopové práce, jež za něj udělá někdo jiný. Protože to je mnohem příjemnější a pohodlnější, než odhazovat vrchní vrstvu půdy s trávou, pak pracně rozkopávat podloží a třeba se i vláčet s těžkým kamením zpod rodné hroudy.

Sice to má i nevýhodu, a to tu, že zadarmo ani bagr nehrabe, ale za tu uspořenou námahu se určitě vyplatí něco utratit. Cenu, jež je víceméně předem známa z orientačního ceníku a nehrozí tak pozdější nemilá překvapení.
Tedy pokud člověk vsadí na ty pravé. Na ty, kdo mají zkušenosti i veškerou potřebnou techniku a mohou tak nabídnout zájemcům:

  1. provedení prakticky jakýchkoliv zemních a výkopových prací v Praze a okolí
  2. hloubení základových pásů, patek, bazénů, čističek či septiků a jiných jam
  3. provedení zemních prací pro rodinné domy
  4. nakládání a přepravu materiálů po všemožných stavbách
  5. a tak dále

staveniště
Takoví specialisté udělají svou práci dobře a rychle a všichni tudíž mohou být spokojeni. Nanejvýš tak s výjimkou toho, jenž si takové jámy hypoteticky potmě bohužel nevšimne a zahučí do ní.

5.0
03