Čím dál častěji se setkáváme s nemocí, která není možná mezi lidmi přímo známá nebo se o ní běžně nemluví, přesto z ní má spousta lidí velké obavy. Na roztroušené skleróze je totiž nevyzpytatelné především to, že může postihnout všechny věkové kategorie. Nejedná se o nemoc typickou pro některou konkrétní věkovou skupinu, naopak, její výskyt v populaci je velmi pestrý.

chemická reakce

O co se tedy jedná? Roztroušená skleróza je neuro-degenerativní onemocnění, při kterém náš imunitní systém napadá naše vlastní nervové buňky a postupně je zbavuje schopnosti, která je jejich hlavním posláním, a sice vedení nervových vzruchů (senzorických informací) do našeho mozku. Jedná se tedy o jakousi vnitřní bitvu v našem organismu.
Lidé s tímto onemocněním, jehož průběh je také velmi individuální, trpí v akutním stádiu především svalovými křečemi, bolestmi a postupně se snižuje jejich pohyblivost. Průběh tohoto typu sklerózy bývá někdy postupný a pomalý, jindy rychlý a destruktivní. Nicméně aktuálně není možné následkům nijak zabránit, dá se pouze pomocí správné terapie a medikace zpomalit celkový průběh a dopad na život pacienta.
Projevy nemoci, které jsou krajně nepříjemné, se tedy dají pouze zmírnit pomocí různých prostředků. Většinou využíváme takové látky, které částečně potlačují imunitu a dokážou tak zamezit tomu, aby organismus sám na sebe útočil, resp. aby útočil na své vlastní neurony. Je však důležité dát si pozor na vedlejší účinky těchto prostředků.
přírodní olejíčky

Dobrým pomocníkem se může stát třeba CBD olej. Má jednak analgetické a také antidepresivní účinky, dokáže zlepšit celkovou pohyblivost a také přispět k pozitivnímu duševnímu rozpoložení pacienta. Látka, kterou tento typ oleje obsahuje, se nazývá kanabidiol, a dokáže do určité míry chránit neurony před jejich poškozením. Jinými slovy, dochází zde k potlačování zánětu v nervech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup