Už jste slyšeli o couchsurfingu? Jedná se pravděpodobně o největší celosvětovou komunitu podobně smýšlejících lidí, kteří u sebe nechávají přespávat lidi z celého světa. Nebo naopak vy můžete poptávat toto přespání u někoho.
 
Na webové adrese si jednoduše zřídíte profil, nahrajete fotky a můžete začít surfovat a přátelit se s lidmi celého světa. Doporučujeme si dát opravdu záležet při vytváření svého profilu, uvádějte vždy jen pravdivé informace, nezapomeňte sbírat reference za hostování, nebo naopak, když jste se nechali u někoho ubytovat.
 
Ale couchsurfing není jenom o tom, že u někoho spíte zadarmo. Můžete si nechat třeba jen poradit, co v dané lokalitě navštívit. Vždyť, kdo nejlépe zná své místo než místní, co se zde narodili. Získáte tak cenější informace než v kterémkoliv průvodci. Možností je také si jen tak vyjíta spát přitom v hotelu, hostelu či jiném ubytovacím zařízení.
 
Jste zvědaví, proč by někdo měl mít zájem vás zadarmo ubytovat a mnohdy i hostit? Couchsurfing je prostě jiný styl života. Pro vašeho hostitele je odměnou příjemný čas strávený s váma, společné povídání, návštěva památek anebo i vaření vaší či jeho/její národní kuchyně. Proto si prosím nikdy nezapomeňte vyhraditi čas na vašeho hostitele. Opravdu tento styl cestování není o tom, že zadarmo bydlíte, ale svůj program si řešíte po svém. Vše je samozřejmě vždy o domluvě a předchozí komunikaci.
 
Na co ale určitě nezapomeňte, je dáreček pro vašeho hostitele. Stačí úplná maličkost, něco, co potěší. Určitě neuděláte chybu, pokud zvolíte památku připomínající vaši zemi – magnetka na ledničku, hrací karty s obrázky naší vlasti. Buďte opatrní v případě dárku v podobě potravin či alkoholických nápojů.
 
Poslední naše rada pro vás je se vzájemně poznat dopředu. Využít některých z komunikačních nástrojů nebo alespoň zůstat v kontaktu přes samotné webové stránky couchsurfingu. Domluvte si pravidla hostování dopředu – zda si můžete půjčit ručník, zda se budete stravovat společně apod.
 
Zkuste dnešní trend cestování a třeba se vám tak zalíbí, že sami začnete hostit u vás doma lidi z celého světa. Získáte tak nové kamarády a možná i na celý život.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup