Přemýšlíte o tom, jak strávit příjemný čas s vašimi ratolestmi a vymýšlíte jim proto vhodný program? Co takhle si udělat výlet do matičky Prahy? V hlavním městě je spousta zajímavých míst pro rodiny s malými i většími caparty a také se konají nejrůznější akce během celého roku. Ovšem právě na rodiny je cílený především známý svátek prvního června, tedy den dětí . Při této příležitosti tak na různých místech můžete využít slevové akce nebo vstupné zdarma.

loď na Vltavě

Kam se vydat? Za zvířátky

Snad každý kluk i holka, ať už školkou nebo školo povinní nepohrdnou návštěvou zoologické zahrady. A právě ta v hlavním městě patří mezi nejoblíbenější. V zoo se dá strávit klidně celý den, potkáte tu nejen spoustu zajímavých zvířat, ale nechybí ani hřiště a možnosti k občerstvení. Ti nejmenší ocení jízdu vláčkem nebo lanovkou. V případě nepříznivého počasí můžete navštívit některý z vnitřních pavilonů. A pokud chcete mít cestu do zoologické zahrady ještě více pestřejší, pak se sem můžete vypravit z některého ze stanovišť parníkem po Vltavě.

Prší? Nevadí, muzeum to jistí

V záloze můžete mít i tzv. mokrou variantu pro případ, že by pršelo. Navštívit můžete třeba Národní muzeum, Zemědělské muzeum nebo Technické muzeum. Není to jen o nudných nezáživných prohlídkách expozic. Je myšleno i právě na ty nejmenší, takže nechybí různé atrakce a možnosti vyzkoušení některých exponátů.
párek lemurů

Jízda parním vlakem nejen pro kluky

Nejen kluci pak ocení jízdu parním vlakem. Užít si tak společně můžete nejen okružní jízdu, ale můžete ji spojit i s výstavou historických vlaků.

Udělejte vašim ratolestem radost v den dětí nebo i v jiný den a vezměte je do hlavního města na výlet, kde si mohou užít spoustu zábavy a legrace, nasbírat spoustu nových zážitků a znalostí, a to za jakéhokoliv počasí.