Říká se, že se mnoho lidí dokáže bavit i bez pití. To je samozřejmě dobře, ale alkohol k životu patří. Mnoho lidí si s ním připíjí při různých akcích. Na Silvestra se kupuje šampaňské, protože o půlnoci se povolují špunty a připíjí se na Nový rok. Při narození dítěte se zapíjí nový život. Při pohřbu si připíjí pozůstalí. Takových akcí, kdy si lidé připíjí je mnoho a nebudeme si je zde všechny jmenovat, protože jistě každý víme, o čem je řeč.

víno ve skleničkách
Lidé se dělí na ty, kteří pijí to, co teče. Dále tu máme pivaře, vinaře a pak také ? ty, kteří pijí spíše míchané nápoje nebo tvrdý alkohol. Mnoho lidí ví, že se nemá míchat více druhů dohromady, a tak většinou postupem času si vybereme to, co nám chutná nejvíc, a to pijeme nejčastěji. Samozřejmě se mezi námi najdou i takoví, kteří míchají páté přes deváté a pak je jim špatně. To je ovšem jejich chyba.
Někdo pije pivo pouze večer, když už nemá nikam jet nebo má po práci a chce si trochu odpočinout a uvolnit se po práci. Pak se najdou lidé, kteří pijí pivo každý den od rána do večera, ale nejsou potom opití, protože takovou dávku mají každý den a tělo už si zvyklo. Toto však může vést k závislosti na alkohol.

šampaňské na oslavě

Existují speciality, které jsou velmi vzácné a také dražší na ceně. Mezi to patří alkohol, který se jmenuje pálenka. Může to být ořechovice, hruškovice, meruňkovice, jablkovice, kdoulovice. Druhů je mnoho. Ovoce se většinou zpracuje na kvas, poté se přemění v pálenku a nechá se ještě nějakou dobu odležet, aby hezky dozrálo a mělo výbornou chuť. Cena jablkovice je různá. Některé kousky stojí čtyři až šest stovek a dále jsou i dražší kousky, které se pohybují i okolo tisícovky. Výběr je samozřejmě pouze na Vás a dobrým tipem je ochutnat více lahví, abyste našli tu značku, která Vám bude chutnat nejvíce.
Nebojte se tedy ochutnat neznámé, protože zkusit se má všechno!