Často bychom se na stará kolena chtěli odstěhovat z města někde na klidné místo na venkov, abychom si tak nějak užili té přírody, když jsme ve městě strávili taková léta. Tento sen už dlouho nemusí být jenom snem. Kdysi dávno jsme přemýšleli o koupi chaty, nebo dokonce o její stavbě. Jenomže stavba takové chaty sebou nese řadu nevýhod. Musíte sehnat stavební povolení, koupit pozemek, zaplatit sto dalších úředníků a papírů, potom platit ještě daň z nemovitosti a to všechno bude připraveno k užívání někdy za rok. Do té doby už vás může dávno opustit nejen chuť se přestěhovat, ale dojde vám trpělivost.
mobilní dům

Nemusíte si chatu pronajímat

Velkým plusem jsou mobilní domy. Často si představíme karavan pod mobilním domem, ovšem není to tak úplně správná představa. Mobilní dům a karavan jsou totiž dva rozdílné pojmy, které bychom si měli definovat. Zatímco karavan je klasický pojízdný „domek“, připomínající dodávku, mobilní dům je přestěhovatelný dům se vším všudy. Tedy doslova dům na kolečkách. Často by lidé ani nepoznali, že jde o dům. je ostatně dobrý zdrojem informací, pokud se budeme bavit o mobilních domech. Nemusíte si nic stavět, nepotřebujete stavební povolení a hlavně – pokud vás daná lokalita přestane bavit, prodáte pozemek a koupíte si zase kousek půdy někde jinde. V tom je ta největší volnost. Zatímco se stavbou chaty či domu „na pevno“ vás pojí neoddělitelné pouto se zemí, u mobilních domů nepotřebujete vůbec nic takového. Jste doslova volní.
moderní interiér

Hodí se nejen na stáří

Jestli si myslíte, že takový pojizdný vejminek ocení hlavně starší generace, tak jste na omylu, protože je to levnější a vhodná varianta klidně i pro rodinu nebo studenty. Není to jenom náhražka bydlení, ono to skutečně NAHRADÍ bydlení se vším všudy. Samozřejmě je dobré zjistit si o tom něco více. Pokud se ale podíváte na odkaz v článku a projedete ještě pár stránek, jsme si jisti, že získáte všechny potřebné informace.