Přichází zima a s ní plesová sezóna. Různé organizace pořádají zábavy a plesy spojené s tombolou a cílem udělat něco pro radost a uvolnění. Nedávno jsme dostali pozvánku na netradiční ples. Podmínkou ovšem nebylo společenské oblečení, ale maska. Tak to tu ještě nebylo. Byli jsme na maškarním bále s dětmi, ale my? Co bychom si tak vybrali za masku?  A najednou se otevírá naše fantazie a tím i dětská přání. V každém z nás je ukrytý kousek toho pohádkového světa.


Fantazie a realita se vzájemně doplňují

Tak jsme se po vášnivé diskuzi rozhodli, za co půjdeme, ale vzniká tu docela dost velký problém. Naše zaměstnání nám nedovoluje tolik volného času, abychom si masky mohli vyrobit. Co teď? Tolik jsme se těšili, hlavně, že to bude originální a zábavné. No přece to nezabalíme. V dnešní době internetu to snad nebude takový problém najít uspokojivou odpověď.

K naší velké radosti objevujeme půjčovnu kostýmů, dokonce není zas tak daleko od našeho bydliště. Jejich služby jsou rozšířeny i na úpravu přímo na osobu. Vybíráme obleky a provádíme rezervaci. Zítra se stavíme na prodejně. Jejich půjčovna funguje až do večerních hodin, což nám vyhovuje.


Pohádkový ráj

To nemá chybu, při vstupu do půjčovny na nás dýchla pohádková atmosféra. Raději nebudu ani říkat, že jsme tu strávili 2 hodiny. Kostýmky nám upravili a velice ochotně sladili s oblečením i doplňky. Vše bylo v ceně půjčovného. Příjemná paní prodavačka nám nabídla, že si můžeme kterýkoliv kostýmek i zakoupit. Tak to jsme zrovna v úmyslu neměli, ale rozhodně už víme kam se obrátit příště, až budeme potřebovat převlek.

Navíc je zde i dětská sekce, takže až naše ratolesti budou mít maškarní, tak se nebudu trápit u šicího stroje, ale rovnou si zajedeme sem.
Náš ples se vydařil a my budeme mít dlouho na co vzpomínat.