V příštím roce oslaví divadlo PLUTO již dvacet let své existence! Jedná se o divadlo malých forem, které má domovskou scénu v Plzni v obchodním centru na Doubravce. Toto divadlo je ojedinělé nejen svým repertoárem, který je tvořen buď komediemi, nebo kabaretními představeními, ale také svou stolovou úpravou hlediště. Diváci tak sedí na pohodlných židlích u kulatých stolečků, na kterých je připraveno drobné pohoštění. Kromě toho mají diváci možnost si v divadelním baru zakoupit další občerstvení, které mohou v průběhu představení konzumovat. Samozřejmě tak, aby nerušili ostatní návštěvníky.
tragédie komedie masky
Na jaká představení se můžete těšit?
Jak již bylo řečeno, repertoár tohoto divadélka, které má představení na programu každé pondělí a středu a v zimních měsících ještě v neděli odpoledne, je zaměřený na komediální žánry od kabaretu, přes muzikál a operetu až po klasické konverzační komedie. Mezi nejlepší představení tohoto divadla, která až na malé výjimky nemají derniéru, patří například dvě komedie Antonína Procházky, a to Klíče na neděli a Vraždy a něžnosti, dále pak muzikál My fair lady či komedie Šílený prachy.
cylindr a hůl
Těšit se můžete na Pavla Kikinčuka či Lukáše Langmajera!
Soubor divadla je tvořen řadou skvělých herců a zpěváků nejen z plzeňských luhů. Principálkou a duší divadla je Jindřiška Kikinčuková, kterou diváci znají ze třech dílů Babovřesek, tedy komedií Zdeňka Trošky. Tento režisér divácky úspěšných komedií je dokonce patronem divadélka, a tak není divu, že se v jeho filmech objevili i další členové divadla, například Pavel Kikinčuk, Lukáš Langmajer, Bronislav Kotiš či Jiří Bláha.
hlediště divadla
Divadlo má svůj fanclub, Klub přátel divadla PLUTO, kteří si založili sami diváci a příznivci tohoto divadla. Jeho členem se můžete stát i vy! Podpoříte tak ojedinělý projekt, který funguje bez stálé finanční podpory města či sponzorů, především tedy na základě úspěchu u diváků.