Letní měsíce jsou skvělou příležitostí, kdy na zahradu vytáhnout bazén a užít si osvěžení i koupání kdykoli budete chtít. S tím ovšem přichází i další věc, kterou je čistota a nezávadnost vody. Dosáhnout toho můžete mnoha způsoby. Sypání nebo nalévání přípravků s chlórem známe všichni. To ale není to jediné, co na našem trhu najdete. Boj proti škodlivým vlivům může začít!


vysavač v bazénu


Vodní robot


Pokud vlastníte plochu na plavání větších rozměrů, tak vsaďte na osvědčenou techniku. Bude zaručeně lepší než pouhé chemikálie. Chcete-li do čistoty trochu investovat, tak se podívejte například na automatický vysavač Galeon MED. Pracuje zcela sám, filtrační cyklus trvá dvě hodiny a navíc se i sám vypne. Díky jemným kartáčům navíc nepoškrábe žádný povrch. Cenově ho ovšem pořídíte zhruba od 24 000 Kč.


 


Zábava na jaře i na podzim


Rádi byste používali svůj krásný bazén i v měsících, kde ještě běžně není vyloženě vedro? Díky tepelnému čerpadlu BP-85 HS si to můžete dopřát. Tento přístroj kombinuje solární a elektrický ohřev, ale slunce nutně nepotřebuje. Energii čerpá i ze vzduchu, takže je velmi výhodný. Pouhých 20 procent jeho energie platíte vy, zbylých 80 procent máte zdarma.


 


Úspora času s ideálním výsledkem


Technologie pokročily, a to tak krásně, že se čištěním nemusíte vůbec zabývat. Stačí, když si pořídíte automatickou dávkovací stanici, případně UV lampy, salinátory nebo ionizátory. Všechny tyto přístroje sledují a průběžně vyhodnocují kvalitu vody podle přesně naměřených hodnot. Podle toho se sami rozhodnou, kolik chemie je třeba a kdy. A sami ji samozřejmě také aplikují. Dosáhnete tak nejen lepší údržby, ale především spousty volného času navíc.


kluk v bazénu


Pochopitelně vždy záleží na tom, kolik peněz chcete investovat. Ale také na velikosti samotného bazénu. U některých menších, které se využívají spíše jednorázově se to zajisté nevyplatí. Pokud ale chcete dopřát svému profesionálnímu, vodnímu místu odbornou péči, tak se spolehněte na profesionální techniku.