Padesátiny máme sice jen jednou za život, ale přibližně v tomto období má podobné výročí hodně našich přátel a někdy už dochází nápady, co vlastně darovat.
stolek s alkoholem na oslavě
Tradice nás pobízí k tomu, že padesátiny se musí pořádně oslavit. Tak i lidé, kteří si na podobné akce moc nepotrpí, si jednu za život pořádnou narozeninovou oslavu dopřejí. A velkou část hostů tvoří okruh přátel, kteří se zvou vzájemně. Tím vzniká komplikace s výběrem dárků. Ty se totiž běžně otvírají veřejně na oslavě, a proto všichni vidí vše. Pokud tedy chcete někoho překvapit, musíte mít dobře zmapováno:
• kdo obdarovává
• co je to za dárek
• kdy se darovalo
Mít stále aktualizovaný seznam je náročná práce. Vymyslet potom originální dárek je neskutečná dřina. U těchto kulatin ani tak nejde o hodnotné dary. Je to spíš veselé rozloučení s mládím a naznačení toho, že v padesáti se může pořád brát život s humorem a nadhledem.
ruce držící sklenice se šampaňským
Na internetu je hodně obchůdků, které nabízí právě k tomuto výročí široký sortiment veselých dárků, v širokém cenovém rozpětí. Tak můžete za pár korun obstarat obří placatku, která se musí nosit na krku, protože do žádné kapsy se nevejde, noční košili s lechtivým barevným potiskem a s čepičkou, tematické hrníčky a trička, golfovou herní soupravu na záchod a podobné legrace. Pokud nejste omezeni výší investice, můžete sáhnout po precizně udělané miniaturní pálenici, která je schopná panáka vína proměnit v lihovinu, nebo můžete oslavenci dát víkendový poukaz na pasení ovcí v Beskydech, či mu domluvit jednodenní brigádu u popelářů.
To jsou ovšem nápady, které už nejsou žádným překvapením. Pokud hledáte opravdu originální dárek k 50. narozeninám pro muže, kupte mu pořádnou bednu plnou dobrot a zajímavých věcí, kterou si sám páčidlem otevře.
V bohatém sortimentu beden rozhodně nebudete chtít jen jednu. Na své si přijdou milovníci kávy, gurmáni, přátelé zlatého moku, znalci dobrého rumu nebo whisky, sportovní nadšenci nebo rybáři a mnoho dalších.