Pro houbu „reishi“ existuje český ekvivalent „lesklokorka“. Její kůra je skutečně lesklá, připomíná lesní choroše, ale podstatné je, co ukrývá ve svém jádru. Původní název pochází z japonštiny, Číňané ji znají pod názvem „ling zhi“ a můžete se s ní poměrně běžně setkat v některých produktech bylinné léčby Tradiční čínské medicíny. Přezdívá se jí rovněž „dar z nebes neboli houba pro nesmrtelnost“. Její zázračné vlastnosti spočívají v širokospektrálních léčebných účincích:

houba reishi na stromě

Neurologické problémy – neurastenie, deprese, Parkinsonova a Alzheimerova choroba jsou jen některé z výčtu chorob mozku a nervové soustavy, kde se tato houba uplatní. Nepůsobí však pouze primárně na nervová vlákna a mozkové buňky, ale celkově harmonizuje organismus. Číňané tvrdí, že zlepšuje a doplňuje krev a její složení, a tím ovlivňuje práci vnitřních orgánů a příznivě ovlivňuje únavu, psychické i fyzické vyčerpání, závratě, problémy se spánkem a mnohé další. Pomáhá i při plicních a průduškových katarech rozpouštěním hlenů a zklidněním chronického kašle.

Léčba těžkých chorob včetně rakoviny

Léčba rakoviny je vždy nesmírně náročná, samotná nemoc souvisí mimo jiné s vnitřním rozpoložením a duševními problémy a na fyzické úrovni je podstatné vždy posílit imunitní systém, který si za příznivých okolností s nádorovým bujením dokáže poradit. Houba reishi energiezivota.cz podporuje velmi výrazně činnost lymfatického a imunitního systému, dle mínění vědců je to dáno značným množstvím glykosidů a adenosinů a rovněž díky vzácnému prvku s názvem germanium.

houba reishi pěstování

Vyšší obsah germania vykazuje i kořen ženšenu, česnek a minerální voda Vincentka, proto jsou také tyto přírodní zdroje považovány za léčebné a podpůrné prostředky pro posílení imunity a při léčbě onkologických chorob. V současné době se využívá také jako podpůrný element při odstranění problémů s prostatou a nedostatečnou erekcí, podporuje podobně jako ženšen sexuální stimulaci a libido.