Tak to je asi zásadní otázka, která by se měla položit ještě dříve, než se ji rozhodneme vybudovat. Ono totiž většinou neskončí jen u toho, že se do garáže bude zajíždět s motorovými vozidly. Úložných prostorů není v domě totiž nikdy dostatek a tak se dá zcela logicky počítat s tím, že garáž poslouží ještě k uskladnění jiných předmětů. Určitě to ocení sportovní náčiní, žebříky, štafle, zahradní technika a možná i nějaký ten ponk s nářadím. Takže vlastně z garáže je zde najednou skladiště nebo snad multifunkční prostor, případně únikové zázemí pro pány. Bude tudíž dostatečně prostorná a velká?bílá garážová vrata u domku

Zabezpečení je další nutná volba

Na trhu je celkem dostatečné množství garážových vrat a tak si lze vybrat v podstatě podle možností nebo i finanční dostupnosti. Což ale může podstatně snížit komfort užívání. Proto je velmi důležité si vše rozmyslet a možná i trochu připlatit za kvalitnější technologii a zabezpečení.
Typologie garážových vrat:

  • Sekční

Tyto vrata mají název podle toho, že jsou rozdělena na několik vzájemně propojených dílů – sekcí. V podstatě je systém vytvořený tak, že zajíždí ve vodících kolejnicích pod strop nebo do boku. Díky tomu nezabírají větší prostor v místnosti. Sekční garážová vrata vynikají vysoce funkční a spolehlivou konstrukcí.

  • Rolovací

Mají jednoduché provedení, nepotřebují tolik prostoru jako sekční vrata a mají menší mechanickou odolnost. Nicméně jsou tvořeny z lamel, které se dají snadno vyměnit při poškození.hromadná výstavba garáží

  • Sklápěcí nebo výklopná

Křídlo vrat se pohybuje na čepech a vyklápí se pod strop. Rozhodně je třeba počítat s volným prostorem před garáží. Plusem je finanční dostupnost.

  • Dvoukřídlá

Jedná se sice o nestárnoucí klasiku, ale bohužel jsou zde velké tepelné ztráty. Ovšem pokud bude garáž stát samostatně mimo dům, tak to je jiná volba a také je to jedna možná varianta.