Pamatujte na osvětlení

Pořídili jste si nebo máte teprve v plánu pořídit obdélníkový bazén a vtisknout mu podobu, co odpovídá vašemu osobitému vkusu? Pak si také uvědomte, že bazén, to je estetický prvek, velmi dominantní, který dokáže zahradě vtisknout velmi působivé vzezření. Jestliže se vám podaří obklopit jej vhodnou výzdobou, například terasou, altánkem, okrasnými dřevinami, kvetoucími záhony tulipánů a zurčící fontánou, můžete si do tohoto prostředí směle zvát vaše hosty. A třeba i pro uspořádání svatební oslavy či dalších významných životních událostí, například kulatých narozenin, maturity, promoce atd.

dno bazénu

Bazény se nejčastěji zaplní plavci v průběhu dne, kdy máme nad hlavou sluneční kotouč, nicméně není vyloučeno, že si budete chtít užít koupel i za soumraku a v nočních hodinách, tehdy byste měli pamatovat na vhodné zdroje umělého světla. Vyplatí se zainvestovat do LED technologie s vysokým stupněm bezpečnostního IP krytí.

bazénová voda

Ozvučte váš bazén

Také rádi chodíte do kina kvůli velké promítací ploše? Což takhle si ji připravit na zahradě, k oslavám se bude báječně hodit. Umístíte k bazénu projektor a projekční plátno umístíte do vhodného prostředí, aby na něj bylo dobře z bazénu vidět. Nezapomeňte prostor také ozvučit a sledování rodinných komedií pak nebude mít chybu.

Pořiďte si na bazén krycí plachtu

Víte, kolik vody se vypaří z vašeho obdélníkového bazénu každý den? Kupříkladu jde-li o nádrž o rozměrech 3 x 6 metrů, tedy 18 metrů čtverečních, za den se odtud do ovzduší odpaří zhruba 90 litrů vody. Za měsíc to budou již necelé tři kubíky a za půl roku koupací sezóny celkem 16 krychlových metrů vody, přepočteno na cenu vodného a stočného cca dva tisíce korun. Nevyhazujte zbytečně peníze oknem, když nemusíte, a můžete zakrývat nádrž v době, kdy ji nevyužíváte, krycí plachtou.