Sama jsem v rámci své první svatby využila možnost, objednat si u jedné paní na vesnici dva svatební dorty. Bylo to jednak neskutečně laciné a pak hlavně velmi precizně provedené a chuťově výborné. Byl to kontakt již ověřený, na doporučení.
Na soukromé cukrářky, často maminky na mateřské, paní v domácnosti nebo i zaměstnané ženy, které prostě jen baví ve volném čase péci, se obracíme většinou ve chvíli, kdy nám samotným nezbývá čas nebo se necítíme v kuchyni zrovna moc komfortně.
dortík s jahodami
Často také hlavně naše dítka mají různá specifická přání, co se dortu týče, a my si na nějaké vysoké pečení netroufáme a nemáme na to třeba ani potřebné vybavení.  Kontakt na některou z hobby cukrářek můžete najít buď na sociálních sítích, na internetu obecně, v místních inzertních novinách nebo přes ústní doporučení známých. To asi bývá nejjistější. Protože krásný vzhled fotek na internetu vám ještě nezaručí i výbornou chuť.
tvarohový dort

Podle čeho si vybíráme cukrářku?

·         Podle ceny
Někdo v rámci oslav nijak šetřit nehodlá, ale jiný musí. Proto cena hraje, i nehraje roli. A podle lokality, velikosti a vzhledu dortu se může pohybovat od pár stokorun po několik tisíc. Proto si raději dopředu ověřte, kolik vás dort bude asi stát. U cukroví se vychází z množství, počítáno na kilogramy. Tady si zase nechte říci, kolik kousků v rámci jednoho kilogramu asi dostanete.
·         Podle nabídky
Hodně cukrářek se specializuje hlavně na dorty potažené marcipánem a vytváří různé postavičky, fotbalová hřiště, figurky z pohádek, prostě co si dětské srdce zamane. Některé se specializují zase na bezlepkové nebo veganské cukrovinky, proto hledejte a vybírejte podle vašich požadavků.
·         Podle použitých ingrediencí
Dávejte si pozor, zda cukrářka opravdu používá poctivé ingredience, jako je máslo, vysokoprocentní kakao nebo kvalitní čokoláda. To vše se na chuti může silně odrazit.
·         Podle doporučení
Nejlepší je, když někdo již cukrovinky od cukrářky vyzkoušel, případně jste na nějaké oslavě měli tu možnost vy sami.