Zahradní

? posezení, pergolu, můžeme definovat jako lehkou, okrasnou stavbu složenou z volně stojících sloupů se zastřešením. Chrání před slunečním zářením i nepřízní počasí. Často bývá připojena k budově, někdy s ochranou ze stran. Můžeme ji považovat za prvek zahradní architektury, vhodný i pro růst popínavých rostlin.přístřešek na zahradě pergola
Vybavení by mělo celkově ladit s okolním prostředím, na to je třeba myslet při volbě velikosti, materiálu a stylu. Lidé mají různé nároky a požadavky, zatímco někdo upřednostní pohodlnost a minimální nároky na údržbu, pro jiné je důležitý nadčasový vzhled a trendy design. Stejně tak by měl být zohledněn hlavní účel, zda jde především o stolování u velkého stolu nebo převážně jen relaxaci.
Díky bezprostřednímu připojení k domu bývají vnímány jako další, návazný obytný prostor, tomu odpovídá jejich vybavení, často i kuchyňskými potřebami. Textilie, které jsou součástí venkovního nábytku, musí být z odolnějšího materiálu, před sezónou je vhodné je impregnovat. Prodlouží se tím jejich životnost a zajistí barevná stálost. Před působením venkovní vlhkosti je vhodné je chránit.
Nábytek z hlediska použitého materiálu může být dřevěný, ten je stále nejoblíbenější, případně z umělého ratanu. Dlouhou životností bez nutnosti pravidelné údržby se vyznačuje kovový zahradní nábytek. Nejlevnější variantou, rovněž bezúdržbovou, ale s nižší životností, je plastový nábytek.posezení u domu stůl a křesla
Zvažujeme-li náročnější osvětlení s kabelovým rozvodem, je vhodné jej dokončit před finální úpravou zahrady, než je položena dlažba a zasetý trávník. Z bezpečnostních důvodů je nutné kabely umístit pod zem. Jako hlavní může být nástropní nebo závěsné světlo, dále je možné použít vestavná světla do podlahy, zapichovací světla nebo svítící sloupky. K osvětlování je možné využít časovače nebo soumrakové senzory, které zajistí automatické nasvícení zahrady.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup