Jakou znáte preventivní péči o zuby?
Malé děti se učí čistit si zuby, ale jen malé procento rodičů zvládne svoje děti naučit si zuby opravdu důkladně. Mnoho rodičů je rádo, že si děti nechají zuby nějak vyčistit a v pozdějším věku je téměř vůbec nekontrolují. Výsledkem jsou často zničení zuby. U mléčných zubů se traduje že to problém není, ale kazy v mléčných zubech zakládají predispozici pro kazy na zubech stálých. Je jednodušší si zuby dobře čistit, než hledat zubaře a trpět v zubařském křesle.

zubař pacient

Co vám hrozí?
Pokud si budete zuby čistit špatně, velice pravděpodobně se u vás vyskytuje zubní kaz. Ten vzniká tak, že se na zubech usadí zubní plak. Nejčastěji se s ním setkáme v místech, kam běžný zubní kartáček nedosáhne. To je právě důvod, proč bychom v zubní hygieně rozhodně měli používat i mezizubní kartáčky a zubní nitě. Jedině tak se zbavíte plaku po celé ploše zubů. V opačném případě bakterie obsažené v plaku napadnou zuby a kaz je na světě. Pozor, zubní kaz první měsíce až roky vůbec nebolí. Začne bolet až je zub napadený do hloubky. Poté je potřeba zub vrtat. V některých případech se musí zub dokonce vytrhnout.

ošetření zubů

Lidé, kteří nejvíce zanedbávají preventivní zubní péči, hledají možnosti na bezbolestné ošetření zubů v Praze a vlastně i po celé republice. Jenže v celé zemi je nedostatek lékařů, a tak je potřeba často za zubařem dojíždět i desítky kilometrů. Nic jako bezbolestné ošetření zubů bohužel neexistuje, protože i když se používají analgetika a anestetika, některé zákroky vždy pacient ucítí. V případě že jsou zuby ve velmi špatném stavu, nepomáhají ani umrtvovací injekce. Pokud se do takové situace nechcete dostat, určitě se věnujte dostatečně dlouho čištění zubů správnými zubními nástroji. Díky tomu pravdu snížíte riziko vzniku zubních kazů na minimum u sebe i svých dětí.