Tak to byla noc. Dlouhá a doslova bezesná. Dnes mě čeká důležitá schůzka a musím být skutečně dokonalá. Nesmím udělat žádnou chybu, hlavně nebýt nervózní a musím vystupovat sebejistě. Tak to se snáze řekne, než udělá. Snad celou noc jsem si připravovala úvodní řeč, ale obávám se, že to stejně ještě 100x změním.

První moje cesta směřuje do kuchyně, nutně potřebuji kávu. A když mi libá vůně kávy provoní kuchyňku, tak si určím další cíl a tím je koupelna. Cestou si promítám scénář, co se bude dít, a vidím se na stupni vítězů. Ovšem do té doby, než svoji tvář uvidím v zrcadle. No nazdar, raději nebudu pokoušet větu ze známé pohádky, kdo je tu nejkrásnější. Můj zděšený pohled vypovídá o všem. Kruhy pod očima, červené oči a o účesu ani nemluvím. Já to tušila, neměla jsem jít spát s mokrou hlavou. Jenomže když se mi v noci rozbil fén, tak co jsem měla dělat. Tak to je fiasko. Vůbec nic s tím nejde udělat.
Napadají mě další možnosti, co udělat, ale hned je zavrhuji. Až na jednu.
Musím se obrátit na odborníka

Jenomže ke kadeřníkovi se musím objednat, ten mě nevezme hned. No tak jinou možnost nemám, zkusím zavolat a uvidíme.

Obvolala jsem tři kadeřnictví a bez úspěchu. Tak to přece nevzdám a pokračuji ve vytáčení dalšího čísla. Velmi milý a příjemný hlas mě právě oznamuje, že jim odpadla zákaznice. Hurá, nejsem škodolibá, ale tentokrát mě potěšilo, že jejich klientka má nějaký problém, který jí neumožnil přijít. Kávu dopíjím v běhu, rychle něco na sebe a musím ocenit, že mám auto u domu.

Překvapilo mě, že kadeřnictví je propojeno ještě jednou místností. Ač jsem zvědavá co tam je, není čas na zkoumání, jelikož můj kadeřnický anděl mi nabízí různé návrhy. Přichází na řadu stříhání, barvení a je mi nabídnuté občerstvení. Jsem překvapena příjemným vystupováním a kvalitou služeb, které jsou mi poskytovány. Mytí hlavy je přímo stvořené na usnutí a ta masáž. Přichází na řadu úprava účesu. Sama jsem překvapena. V zrcadle se ani nepoznávám.

Po malé chvilce se dozvídám, že ve vedlejší místnůstce mě mohou nalíčit a upravit nějaké menší nedokonalosti. Tak to je přesně co potřebuji. Mladá paní si se mnou povídá a při tom pracuje na mé proměně. Když skončí svoji práci, smím pohlédnout do zrcadla. Jsem velmi překvapena. Já jsem úplně jiná. Nejen že vypadám dokonale, ale i tak se cítím.

Tak jak jsem byla na pokraji krachu, nyní jsem hvězda ulice. Co my bychom si počaly bez takových odborníků. A jestli vás zajímá, jak dopadl večer, prozradím, že naprosto dokonale, jako já.