Stačí se podívat na články v tisku a zjistíme, že máme stále více v oblibě diskontní prodejny. Stále více a více lidí v nich utrácí více a více peněz. Je to způsobeno tím, že tento typ prodejen nabízí dostatečné množství sortimentu (většinou vlastní privátní značky) za rozumnou cenu. Navíc zde člověk poměrně rychle nakoupí a nemusí se zdržovat procházením ve velkém obchodě.
bedny ovoce.jpg 
Správná volba?
Jsme u toho, jak se na to každý dívá. Toto spojení má i jeden nejmenovaný diskontní řetězec. Nakupování v diskontních řetězcích je dobré. Nespojujte si diskont s tím, že jsou zde nekvalitní produkty, to vůbec nemusí být pravda. Nejznámější diskont, který zde funguje má velice kvalitní zboží. Stačí se podívat na složení uzenin nebo sýrů. Velkou výhodou je, že jsou tam výrobky z Německa a Rakouska (hlavně z těchto zemí). Samozřejmě, že co tady je kvalitní, tak v Německu je ještě kvalitnější, ale na to, co se zde normálně prodává je to opravdu dobrá kvalita. Tedy určitě to správná volba je a nejde pouze o uzeniny a sýry. S pečivem je to složitější, protože sice je dobré a mnohdy opravdu čerstvé, ale na pečivo v pekárně nemá. Nelze porovnávat rozpékané pečivo s pečivem od pekaře. Největší rozdíl dle různých testů je v chlebu, kde zde mnohdy cítíte nakyslou chuť, což by nemělo být.
 děti v košíku.jpg
Správná cena?
Cena je v tomto případě opravdu hodně důležitý faktor. Můžeme si říci, že jsou ceny opravdu velice příznivé. Dokonce jsou mnohdy značkové produkty až o 50 % levnější než v klasických obchodech. Dále zde najdete i nabídku nepotravinářského (spotřebního) zboží. Tato nabídka bývá každé pondělí a čtvrtek nová. Opět zde najdete zajímavé produkty za velice příznivé ceny. Ceny odpovídají kvalitě a mnohdy jsou opravdu velice nízké. Dle různých testů se výrobky umisťují na předních pozicích v poměru kvality a ceny.
účetenka s nákupem.jpg 
Zkrátka nákup v diskontní prodejně je správná volba. Jistě, kdo hledá značkové produkty, tak si zde zřejmě na své nepřijde, protože většinou je nabídka tvořena opravdu neznačkovým zbožím. Nicméně je velice jednoduché nahradit značkový výrobek. Mnohdy totiž kvalita značce neodpovídá a platíme vlastně pouze za známou značku. Navíc je možnost si po nákupu dát i kávu a tím si zpříjemnit den. Tedy hurá nakupovat a moc neutrácet.