Hollywood byl a zřejmě ještě stále bude metou všech filmových herců, producentů, režisérů a spousty dalších lidí, kteří se pohybují ve filmovém průmyslu. Hollywood je zkrátka místem, kde je možné vše. Ale hlavně je to továrna na peníze.
nápis hollywood
o   Je až neuvěřitelné, že ještě v roce 1880 byl Hollywood neznámou hospodářskou usedlostí, na které se pěstovaly především pomeranče.
o   Teprve za dalších dvaadvacet let se tu postavil první hotel.
·        Do té doby to nemělo valný smysl, protože oblast byla málo obydlená.
Roku 1903 získal Hollywood konečně status města.A proč si vlastně tento zapomenutý kraj vybrali filmaři? Z několika prostých důvodů.
a)     Bylo tu stabilní slunečné počasí.
b)    Okolní krajina nebyla poničená, ale krásně zachovalá a zajímavá.
c)     V dojezdové vzdálenosti byly k dispozici hory, lesy, pouště i oceán.
Tím, že se do těchto míst nastěhovali filmaři, začal Hollywood nabývat na významu a stěhovalo se sem stále více obyvatel. V roce 1910 tu žilo pouhých pár tisíc lidí. O patnáct let později se město rozrostlo už na sto třicet tisíc obyvatel.
filmový pás

Umělci celého světa míří do Kalifornie

Bleskurychlý rozkvět Hollywoodu už nemohl nikdo zastavit. V roce 1914 tu filmaři natočili neuvěřitelných padesát procent veškeré světové filmové produkce. To znamená, že každý druhý film pocházel z Hollywoodu. Začala vznikat první natáčecí studia, která jsou dnes světově známá.
·        Paramount Pictures.
·        Metro – Goldwin – Meyer.
klapka u natáčení
Do Hollywoodu mířily davy umělců, kteří doufali udělat tu kariéru a proslavit se.Jedním z nich byl i jeden chudý britský emigrant, který se rozhodl, že Hollywood dobyde. Nakonec se mu smál celý svět. Ale o to mu právě šlo. Byl to CHARLIE CHAPLIN.
o   Nejúspěšnějším hercem českého původu byl HERBERT LOM, kterého si určitě pamatujeme jako nervově zdeptaného inspektora Dreyfuse z filmů o Růžovém panterovi.