Bazénové příslušenství je velice rozsáhlé. Existují folie pod bazén a vzápětí najdeme ve stejné sekci ty, které se dávají na bazén, čili například na hladinu. Plachty mohou být zazimovací, vhodné pro zimní období, kdy neplaveme a chceme vše uschovat na další sezónu. Existují samozřejmě také krycí typy. Ty brání smítkům, prachu, pylu, větvičkám a hmyzu, aby padaly rovnou do vody. Zabraňují nečistotám, aby pronikaly dovnitř. Leží na hladině a kryjí celý povrch hladiny, proto název krycí. Chrání vodu před nežádoucími nečistotami. Další z této řady je solární typ. Ten přenáší navíc ještě efektivněji teplo ze sluníčka na hladinu, a tím pádem nám více ohřívá vodu. A v neposlední řadě jsou zde geotextilie.Občerstvení u vody, tác s talíři, džus, zelenina

Geotextilie vhodné pod každý venkovní, domácí, zahradní bazén

Plachta pod bazén chlorito.cz splňuje hned několik důležitých úloh. Především se jedná o podložku z textilie, odkud pochází i její název geotextilie. Geo je název pro něco, co má spojitost se zemí, textilii všichni známe, jedná se o měkký materiál. Podložka může mít různou velikost. Jejím primárním úkolem http://www.slovnik-synonym.cz/web.php/slovo/stojici je zabránit ostrým předmětům, ale i drnům, hmyzu a škůdcům, aby poškozovaly spodní část bazénu, čili plachtu. Pokud máte volně stojící typ, ve kterém se rádi koupete a plavete, pak je na zahradě pro něj jistě ideální místo. To musíme vždy ještě krapet poupravit, než napustíme naši velkou vodní nádrž na plavání a relaxování. Jakmile část vykopete a nasypete jemně prosetý písek, pak můžeme položit tuto textilní podložku. Ta zabraňuje, aby se folie samotného bazénu protrhla. Chrání před škůdci a prodlužuje životnost folie.

žena v plavkách se světlým kloboukem ležící na kraji bazénu

  • S Geotextilií už se nemusíte obávat prorůstání rostlin pod dno. Nemusíte se obávat ani škůdců, protože je vyrobená ze speciálního materiálu odolného vůči škůdcům, ale také vůči plísním. Jedná se o pevný a tvrdý materiál. Odolný proti poškození i protržení, proto je ideální na položení pod dno, mezi dno a zeminu. Tvoří jakousi ochranou bariéru.