Byť se jedná spíše o humorný text, mnohým dnes poslouží jako doslovný návod, protože se málokdo umí bavit bez toho, aniž by mu někdo říkal, co má či nemá dělat. Tak si tedy pojďme projít celou tu nádheru v několika krocích.
různě barevné dlouhé šaty na bál

  1. Grandiózní vstup = první věc, co byste měli udělat, je strategicky a takticky zmapovat veškerá „stanoviště“, záchytné body, které se na plese mohou či zákonitě musí objevit. Zejména je třeba zmapovat místa jako fotokoutek na ples, bar, stoly s občerstvením, místo prodeje lístků tomboly, taneční parket a nejlepší místa k sezení (či přiřazená místa k sezení) a toalety, které budou po celý večer více či méně důležité.


  1. Náhled do programu, případně první činnost

Program hraje naprosto kritickou roli v našem menším úkolu zabavit se na plese. Kromě občasných reklam na místní dodavatele totiž uslyšíte i nějakou tu vtipnou větu či uvidíte nějaké krásné představení, ať už hudební či jiné. Takže vyplatí se podívat, jestli vás něco chytne či ne.

  1. První tanec = jsme na plese, proto bychom se neměli ostýchat a měli bychom vyrazit co nejdříve na taneční parket, je-li to možno. Nemusíte být žádná diva ani tanečník ze Star Dance, abyste si užili tanec společně. Můžete se jen tak ploužit do rytmu, každopádně pokud zaválíte s valčíkem nebo valcem, klidně do toho!

dětské vystoupení na plese

  1. Odpočinek a oživení

Teď je chvíle, kdybyste měli přemýšlet o pořádné pauze, užít si trochu jídla a pití, zajít si na záchod a podobně. V této etapě se můžete seznamovat nebo naopak potkávat známé, promluvit si s nimi, pochválit oblečení a vůbec zeptat se, jak si to užívají a tak dále. Můžete jim představit na papírku svůj plesový plán, ale budou vás mít pravděpodobně za blázna. Určitě si ale skočte udělat fotku a využijte fotokoutek na plese, ještě než to všechno skončí.

  1. Další runda, další tanec

Zklameme ty, kteří šli na ples jenom posedávat. Bohužel je to mimo komfortní zónu, ale je třeba taky tančit. O tom ostatně ples je. Užijte si ho, protože takové zážitky se nebudou jen tak opakovat.

  1. Pomalý konec

Nezapomeňte na zmírnění ke konci. Víme, že to dokážete pořádně rozjet, ale buďte ohleduplní ke svému zdraví a skončete v tom nejlepším, ať to nepřeženete.

Doufáme, že jste si ples užili!