Zábradlí sice všichni známe, ovšem asi málokdo se nad ním zamýšlí. Alespoň do okamžiku, než dojde na stavbu či rekonstrukci domu. Jedná se o konstrukci, jejímž účelem je zajistit bezpečnost tam, kde hrozí ohrožení zdraví či života člověka. Proto jeho realizace podléhá přísným normám, aby opravdu plnilo svůj účel. Samozřejmě nezanedbatelná je i jeho estetická funkce. Nesmí chybět u schodiště, na balkóně či terase … prostě všude, kde hrozí pád z výšky.
balkóny do půlkruhu se zábradlím
Zábradlí můžeme rozdělit na exteriérová, kde je třeba navíc dbát na kvalitu a odolnost použitých materiálů a interiérová. Konstrukce zábradlí musí být z nehořlavého materiálu, madla mohou být dřevěná, plastová apod. Nejčastěji se volí kombinace dřeva s kovem, oblíbená jsou i celokovová zábradlí či kombinace se sklem. Máme-li v domě děti, musíme myslet i na ně, aby se mohly zábradlí u schodišti pohodlně zachytit.
schodiště spirála se zábradlím
Jelikož realizace zábradlí v sobě skrývá řadu úskalí a zásad, které není radno podcenit, nejlepší volbou je obrátit se na odbornou firmu https://www.kmkdesign.cz/zabradli. Společnost K.M.K Design se výrobou i realizací schodišť a zábradlí zabývá již od roku 2001, tudíž má dostatečné zkušenosti a její výrobky rozhodně nepostrádají kvalitu ani moderní design. Kromě zábradlí ke schodištím nabízí i zábradlí na terasu, balkón, francouzská okna či na střechu.
Při výrobě interiérových zábradlí firma kombinuje zejména nerezové profily v různé úpravě povrchu s mořeným či přírodním dřevem. Skleněné výplně jsou z bezpečnostního skla. Vyrobí vám i zábradlí k vnitřnímu bazénu, kde použitým materiálem bude vzhledem k náročnému prostředí nerezová ocel.
Exteriérová zábradlí vyrábí firma K.M.K. Design ze shodných materiálů jako interiérová. V nabídce do venkovního prostředí má ještě zábradlí z pozinku, což je galvanicky pozinkovaná ocel. Jedinečnou vlastností takového zábradlí je, že není třeba ho natírat a nezrezne.
Pracovníci společnosti K.M.K. Design dbají na vaše přání a představy coby zákazníků a snaží se vám vyjít při realizaci zakázky maximálně vstříc.