.


Když se řekne Liberec, s největší pravděpodobností se vám vybaví dva nejznámější turistické cíle. Rozhlasový vysílač Ještěd a centrum Babylon Liberec. Najdete tu ale i další zajímavá místa. Jaká?

Liberec


1.      Botanická zahrada v Liberci je nejstarší zahradou svého druhu v České republice, existující už více jak 120 let a rozkládající se na 3 500 metrech čtverečních. Ročně ji navštíví zhruba 50 000 lidí. Skládá se z devíti skleníkových pavilonů, ale i venkovní expozice.


2.      Zoologická zahrada je rájem pro milovníky zvířat, stejně asi jako každá ZOO. Byla založena už v roce 1919 a postupem času se z ní stala jedna z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších zoologických zahrad. Spatřit zde můžete obyčejnou Myš domácí, ale také třeba i Levharta sněžného, obrovského krokodýla nebo tak zábavné tučňáky či surikaty.


3.      IQLANDIAje místo, které ohromí nejen děti, ale i jejich rodiče. Toto science centrum bylo otevřeno v roce 2014 a od té doby se snaží děti i dospělé zábavnou formou vzdělávat a rozšiřovat jejich znalosti v různých oborech. Expozice, které zde naleznete jsou například: Kosmo, Laboratoře, Vodní svět, Člověk a spousta dalších.


4.      Severočeské muzeum, které bylo založeno v roce 1873 je naší republice nejstarším tohoto druhu. V současné době zde naleznete několik expozic. Expozice mechanických hudebních automatů je jednou z nich a vidět zde můžete různé druhy orchestrionů, flašinetů. Zajímavostí této expozice je, že většina exponátů je stále plně funkčních.

.


5.      Technické muzeum. Jak je vidět, Liberec je ráj muzeí. Technické je dalším z nich. Zastavit se v něm můžete, když pojedete například do výše zmíněné Botanické zahrady. Nachází se totiž nedaleko. Uvidíte tu historické automobily, motocykly, jízdní kola, kolejová vozidla nebo i exponáty z oboru foto a video. Největším exponátem muzea je posunová lokomotiva LKM N – 4, které se vyráběly v letech 1953 – 1958.

ještěd


6.      Liberecká radnice stojí jistě také za zmínku. Jedná se o jednu z nejkrásnějších budov tohoto druhu v čechách. Lze vystoupat i na věž a pokochat se neskutečným výhledem do krajiny.

Liberec není jenom Ještěd
4.5 (90%)2
.