Představte si, že se dozvíte informaci o tom, že spíte každou noc na jednom produktu, který byl vyroben polyadicí diisokyanátů a vícecestných alkoholů. Možná, že by vás to trochu vyděsilo a šli byste se podívat pod přikrývku, co se to tam vlastně skrývá. A přitom je to docela obyčejný a dlouhé roky známý molitan.

matrace

  • Za ty desítky let, co je tu s námi, získal si skutečně velkou oblibu.
  • Zejména v našich ložnicích.

Molitanové matrace jsou pohodlné, měkké a přizpůsobivé našemu tělu.Kromě uvedených vlastností je také vítána velice snadná údržba. Zejména, pokud se matrace používá do dětských postýlek.

  • Dá se jednoduše vyprat, a tudíž se snadno odstraní všechny nečistoty i usazené bakterie.

Pro využití (nejen do dětských postýlek) také hovoří další pozitivum – nevyvolává nežádoucí alergické reakce. Proto se využívá v několika možných podobách.

  • Můžete si pořídit klasickou molitanovou desku, na které budete nocovat anebo využít jedné téměř novinky, kterou je molitanová drť.
  • Tento materiál našel své uplatnění jako ideální výplň polštářů nebo různých druhů čalouněných židlí, křesel, sedadel a dalších kusů nábytku.

Všestranně použitelný materiál

K molitanovým materiálům se také řadí molitan recyklovaný neboli repasovaný. Zákazníci si v této kategorii mohou vybírat podle rozměrů, barev typů i podle toho, jaké mají požadavky na fyzikálně technické vlastnosti.

molitan

  • Velice dobře se uplatnil recyklovaný molitan v krejčovských i nábytkářských dílnách a při výrobě kvalitních a pohodlných matrací.

Výrobci, kteří pracují s tímto materiálem, přišli se zajímavou inovací.Pro vyztužení jader (využití u takzvaných sendvičových matrací) je vhodná pojená molitanová drť. Její výhody umožnily široké využití nejen v čalounickém a krejčovském oboru, ale také se často používá i jako tepelně-izolační a akustický materiál.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup