Automobil bude samozřejmě vyžadovat větší investice, než jste si na počátku mysleli. Koupí, přepisem a technickou kontrolou o jeho způsobilosti na vozovce to rozhodně končit nebude. Vzhledem k tomu, že chcete a zároveň i potřebujete, aby vám dlouho sloužil, tak musíte počítat i s dalšími náklady olej, filtry, brzdové destičky, případně kotouče, samozřejmě funkční světla a osvětlení, kapaliny a výčet by mohl nadále pokračovat.
trabant s karavanem
Pak si můžete dovolit popřemýšlet o dalších možnostech nebo doplňcích a těch je neskutečně mnoho. Jen mezi nejpraktičtější jsou různé nosiče s držáky. Auto se zahrádkou nebo rakví na střeše je docela běžný jev na silnicích. Stejně tak tomu je v případě tažného zařízení, ačkoliv to je daleko více využívaný doplněk. Hlavně praktický. Vybrat si kvalitní zařízení není žádný problém, https://www.amsa.cz/Tazne-Zarizeni-3691 vám poskytne to nejlepší na skladě. V tuto chvíli se totiž vaše auto stává skvělým nástrojem k zapojení závěsného vozíku, přívěsu nebo karavanu. Nic méně tažné zařízení na kouli ocení i milovníci cykloturistiky. Po zakoupení správného držáku na kola, který se dá namontovat na tažné zařízení, se mohou vydat i na rodinný výlet na kolech do různých končin.
dopravní zácpa

Není žádné omezení

Pokud jste si zakoupili nový automobil, tak vás možná nenapadlo pořádat rovnou o instalaci tažného zařízení. To ale nevadí. To se dá zakoupit kdykoliv a v podstatě se nejedná o vysokou investici. Dokonce se dá namontovat na všechny modely automobilů, takže můžete být bez obav. Ani se nemusíte obávat o to, že přijdete o záruku, na kterou máte ze zákona právo. Samozřejmě musí být instalováno pod odborným dohledem, pak bude vše v naprostém pořádku. Všechno má svůj postup a řád.
1. V první řadě to chce vždy nakupovat u autorizovaných prodejců, jelikož jen zde budete mít záruku o homologaci tažného zařízení.
2. Nezapomeňte si rovnou zakoupit elektrické kabely.
3. Zajistěte si raději odbornou instalaci, kde obdržíte rovnou protokol o zapojení a nemusíte již na technickou kontrolu.
4. S potvrzením nebo technickou kontrolou půjdete na příslušný úřad a necháte si zapsat do technického průkazu tuto změnu.
Investice do tažného zařízení se skutečně vyplatí, již nemusíte být závislí absolutně na nikom, vše si dovezete sami na vozíku, ale zároveň i na dovolenou poslouží vhodný karavan.