Každý, kdo se v dnešní době zabývá tiskem, vám potvrdí, že to není zase až tak banální záležitost, jak by se snad na první pohled mohlo zdát. A to proto, že není nejednou snadné zvolit ten správný materiál a zařízení, díky nimž by bylo dosaženo žádoucí úrovně tisku.

banner

Ono totiž už dávno nestačí přijít do obchodu, vybrat si nějakou tiskárnu a první inkoust nebo jiný typ náplně do ní a vrhnout se do díla. Tedy vlastně to stačí, to ovšem jen někomu, kdo nemá estetické cítění na přílišné výši. Protože tiskárny rozhodně nejsou jedna jako druhá a o náplních do nich to platí dvojnásob.
A pokud si člověk vybere byť i jen jedno jediné ze zmíněného – tedy tiskárnu či náplň do ní – nesprávně, případně zvolí-li dotyčný něco, co se k sobě nehodí, nedosáhne s největší pravděpodobností takové kvality, jaká by byla žádoucí.
Protože se výrobou a prodejem náplní do tiskáren zabývá kdekdo a na trhu jsou tak vedle sebe jak tonery, cartridge a inkousty kvalitní, tak i jejich notně pochybné imitace, za něž by nikdo soudný nedal ruku do ohně.

A jak si z toho všeho vybrat to pravé? Jak najít náplň, díky níž bude vycházet z tiskárny jen to nejdokonalejší, a to navrch v hojném množství? Jak najít tu, jež svou kvalitou mimo jiné přispěje i k delší životnosti tiskárny?
Lidé, kteří už vědí své, sázejí na kvalitní produkci od výrobců s tou nejlepší pověstí, na náplně originální či kompatibilní, prostě na to nejlepší, co je k dostání. Na něco jako je dejme tomu HP 60. Ti, kdo se rozhodují takto, mají oproti těm, kdo sázejí na podřadné náplně, nespornou výhodu. Ty nic nemile nepřekvapí a budou si užívat jen těch nejkvalitnějších tisků, zatímco těm, kdo si pořídili to nejlevnější a prapochybné, mohou nakonec zůstat leda tak oči pro pláč.

laserová tiskárna

Protože bez kvalitní tiskárny a náplně nelze dokonalosti nikdy dosáhnout. A to, co je vytištěno nedokonale, nikdy přílišný zájem nevzbudí.
A co vy? Vsadíte na kvalitu, nebo to risknete s něčím, co vám možná přímo vyrazí dech, nikoliv ale v pozitivním smyslu toho slova?