Máte pocit, že žijete ve skladišti a všude kolem vás se kupí předměty? Zkuste se zamyslet nad tím, jak by se to dalo změnit? Možností řešení je mnoho.

Hloubka skříní – většina výrobců dnes produkuje skříně vestavěné na míru nebo samostatné s hloubkou 60 cm. To je však v mnoha případech zbytečné. Napadlo vás někdy, že 60 cm je nutné pouze pro oděvy zavěšované na ramínko? Tedy víceméně bundy a kabáty? Ostatní oblečení, jako jsou trička, mikiny, svetry, halenky a kalhoty stačí vyskládat do hloubky 45 cm a drobnější kusy, tedy spodní prádlo, rukavice, čepice, tašky, kabelky a boty pohodlně uložíte do 30 cm regálu. Podobné je to i s drobnějšími předměty, např. úklidovými prostředky.

postel

Skládání do krabic – předměty a oděvy, které využíváte denně nebo obden, mějte ve skříních v zásuvkách v úrovni pasu a očí, abyste se k nim vždy pohodlně dostali a nemuseli se shýbat. Sezonní oblečení a věci používané méně často ukládejte do papírových nebo plastových přepravek. Usnadníte si tím práci při jejich hledání, vždy totiž vysunete krabici někam, kde se pohodlně posadíte, třeba na postel, a nemusíte být dvacet minut shrbení pod skříní.

postel s úložným prostorem

Postele s úložným prostorem

Stále máte pocit, že vaše malá garsoniéra pojme sotva polovinu vašich věcí? Využijte osvědčený trik, který nachází v současné době uplatnění mezi praktickými lidmi. Stále více v oblibě jsou postele 100 x 200 s úložným prostorem. Uvědomte si, že lůžko zabírá obrovskou plochu a bylo by doslova nerozumné nevyužít ji ve svůj prospěch. Do těch dvou až pěti čtverečních metrů podle typu postele pohodlně vyskládáte většinu svršků, v dětském pokoji všechny hračky a stavebnice, v pracovně nářadí, psací a kancelářské potřeby, úklidové prostředky, vysavač, sezonní oblečení, sportovní potřeby a spoustu dalších drobností.

Výhodou konstrukcí z masivního dřeva je také možnost kombinovat je s pracovním stolem a koncipovat jako palandu, kde je spodní část upravena jako psací stůl nebo komoda. Zvýšené spaní umožní využít i dvě patra úložných boxů, a jestliže spočítáte celkovou plochu, která je k dispozici, zjistíte, že pokryje jednu velkou vestavěnou skříň na míru. S postelí s úložným prostorem ušetříte i značné náklady na její výstavbu.