Je logické, že si průměrný člověk nebude pořizovat rozsáhlý vozový park, pokud v běžném životě nanejvýš o víkendu popadne svou ženu a dítko a vyveze je někam do přírody za město, aby následně své vozidlo opět odstavil do garáže, kde je toto nevyužito až do příští podobné akce.
Když člověk nepřeváží moc lidí a věcí, není mu zapotřebí ani nějak extra velký osobní vůz, natož aby si ještě pořizoval něco většího, co by leda tak zabíralo místo. To dá rozum.

nákladní auta

Jenže tentýž člověk je pak náhle v koncích, má-li neplánovaně nebo třeba i plánovaně stěhovat kamsi do dálav něco rozměrnějšího, případně větší skupinu pasažérů, než běžné osobní auto pojme.
Co teď?
Je-li člověk rozumný, nezaváhá. Nepropadne panice, nezačne obvolávat sobě podobné známé, kteří také žádné větší auto nemají, nezavolá ale ani stěhováky, kteří by přijeli pro změnu s vozidlem přehnaně velkým a drahým a vyšli by na balík peněz. Je-li náš hrdina člověk na správném místě, napadne ho řešení jménem půjčovna dodávek.

Neexistuje logičtější řešení, než je právě takováto půjčovna. Protože kupovat si dodávku, pokud ji člověk potřebuje nanejvýš několikrát za život, nemá smysl, se stěhováky to je – jak již zaznělo výše – rovněž poněkud komplikované, a tudíž je dodávka z půjčovny pro větší náklad či početnější skupinu cestujících ideální řešení.

karavan

V půjčovně tato totiž nevyjde ani zdaleka tak draho, jak by tomu bylo při koupi, navíc je takové půjčené vozidlo vždy v dokonalém stavu a se všemi náležitostmi, jež toto musí splňovat, lze si dokonce vybrat z více typů dodávek právě tu ideálních rozměrů a dalších parametrů. Takovým vozidlem se dá vyrazit jak na české, tak i na zahraniční silnice, a to i s řidičským průkazem skupiny B, jaký má kdekdo z našinců; a pokud snad tento průkaz někomu chybí, může si pořídit klidně i dodávku rovnou s řidičem. Nebo si ji může nechat přistavit až před dům, nemá-li čas si ji osobně vyzvednout.
A to se to potom stěhuje! Rychle, pohodlně, levně. Daleko levněji, než kdyby si měl člověk podobné vozidlo pořizovat a opečovávat pouze pro sebe a pro strýčka Příhodu.