I když nemáme moře, za kterým si všichni velmi rádi vyjedeme, je naše země nádherná a jsou u nás moc krásné místa, které stojí za to vidět. A jedním z nich je rozhodně Jižní Morava. A nejkrásnější je od jara do podzimu. Na Jižní Moravě je spousta míst, kam byste určitě alespoň jednou v životě měli zavítat. Vybere si opravdu každý. Milovník památek, přírody ale i skvělého vína a dobrého jídla. Na některých místech můžete spojit dokonce všechno dohromady. Určitě odjedete spokojení a nadšení a budete se chtít zase jednou vrátit. Moravané jsou dost svérázní ale milý a přátelští lidé. Milují život a umějí si ho užít. A aby také ne. Když na jejich vinicích roste tak výborné víno. Tady je pár tipů, na místa, která jsou na Jižní Moravě nejlepší a nejkrásnější, ty prostě musíte navštívit.
turistky na mostě
·         Pálava: příroda jako z pohádky nebo romantického filmu. Rozlehlé a obrovské vinohrady, spousty památek na malém kousku země. Tak to je Pálava. Tady se rozhodně zdržte na noc a ochutnejte kousek místní zábavy a hlavně dobré víno. Pálavské vrchy jsou hojně vyhledávaným místem turistů. Procházka tady sice dá zabrat, ale ten výhled na celou Pálavu stojí rozhodně za to. Najdete tady zříceninu hradu Dívčí hrady, na kterou stojí za to si vyšlápnout. Z toho výhledu se vám bude tajit dech. Až si užijete přírodu vydejte se do Mikulova. V Mikulově najdete hlavně památky, v čele se zámkem kousek od centra města. Když už budete v Mikulově, vyšlápněte si také na Svatý kopeček, je to kouzelná cesta, i když do kopce. Ubytujte se v některém z místních hotelů nebo penzionů a večer vyražte za zábavou a dopřejte si víno od místních vinařů.
část Mikulova
·         Lednicko-valtický areál: kdo navštíví Jižní Moravu, nesmí zapomenout na návštěvu Lednického zámku a jeho nádherné velké zahrady s minaretem. Ideální pro výlet i s malými dětmi. Zámek i zahrada mají přímo pohádkovou atmosféru. A když vás začnou bolet nohy, nevadí. Po zámecké zahradě se můžete nechat povozit v kočáru taženém koňmi anebo se svést po řece na lodičkách.
·         Moravský kras: nejznámější krasové území u nás a celosvětově známá propas Macocha. Nádherná krajina na chráněném území, stojí za návštěvu. Projít si můžete několik jeskyní a podívat se i na propast Macochu, která je součástí Punkevních jeskyní, které jsou také nejnavštěvovanější. Moravský kras je rozsáhlý, a pokud ho chcete vidět celý a nic neodbýt, věnujte návštěvě celý den.