Pokud hledáte zaměstnání, určitě využíváte internet. Tradiční inzerci v denním tisku využíváme spíše minimálně. Je celá řada personálních serverů, které inzerují tisíce inzerátů denně. Vyhledávání je snadné a uživatelsky přítulné, jak se říká.
pohledný lékař
Není to ovšem jen inzerce, součástí těchto portálů je také množství motivujících článků na téma jak si hledat práci, jak obstát při výběrovém řízení, základy pracovního práva, jak správně sepsat životopis, jak správně napsat motivační dopis a celá řada dalších důležitých a inspirativních záležitostí.
práce kuchařů
Velkou výhodou také představují služby hlídacího agenta, který pravidelně přeposílá přímo na e-mail nabídky na základě Vašich požadavků. Personální inzerce je nepochybně dobrá a představuje samozřejmě první krok při hledání práce, ale je to jenom jeden z mnoha způsobů, jak využít internet při hledání zaměstnání. Pojďme si oživit další možnosti.

 opisování z pc

Hledejte i jinak

  • Webové stránky – asi největší sázkou na jistotu představují webové stránky jednotlivých firem a organizací. Některé společnosti nabízí na webových stránkách přímo záložku kariéra, u některých najdete podzáložku volná pracovní místa v záložce o nás nebo aktuality. Je velmi pravděpodobné, že pokud budete trpěliví, tímto způsobem si najdete práci daleko snáze.
  • Na webových stránkách Úřadu práce – na webových stránkách ÚP najdete i inzerci, která se jinde neobjeví. A rozhodně se nejedná jen o nabídky, o které nikdo nemá zájem.
  • Tematické weby– pokud pracujete ve specifickém oboru jako například farmacii, grafice nebo v sociálních službách personální inzerci ve Vašem oboru najdete například na odborných tematických webových stránkách. Stojí za to je tedy pečlivě studovat.
  • Sociální sítě – možná je to s podivem, ale při hledání práce se stále častěji využívají také sociální sítě a není to rozhodně jen Linked In, ale například také Facebook. Na sociálních sítích najdete celou řadu pracovních skupin, kde jsou pravidelně vkládány nabídky.