Město Verona v Itálii nemá moře, za to však velice úžasné výzdoby na fasádách svých domů. Právě tento duch dávno zašlých dob tady vyniká naplno. A velikost italských mistrů na vás ve Veroně dýchá z italské architektury na každém kroku. Snad každý turista, který Veronu navštíví, chce spatřit balkon Romeovy Julie, který se nachází na domě Casa di Giulietta. Tato památka má pro nás Středoevropany zvláštní kouzlo.
verona evropa

Třetí největší amfiteátr světa

Nedaleko od balkonu zamilovaných je možné zde ve Veroně najít třetí největší amfiteátr na světě, který je nejrozsáhlejší stavbou tohoto typu. Ještě i v dnešních dnech vypadá amfiteátr velice zachovale a proto se v něm dodnes hraje veliké množství hudebních představení. Amfiteátr pochází z roku třicet a nedávno prošel rekonstrukcí. Tato úchvatná stavba je schopná pojmout až více než třicet tisíc jejích návštěvníků.
itálie verona

Park Giardino Giusti

K načerpání síly na další poznávání starobylé Verony, anebo pokud zatoužíte pouze po trošce ticha a odpočinku ve městě plném turistů je nejlepší asi návštěva některého z městských parků ve Veroně. Zde ve Veroně je možné navštívit spoustu pěkně upravených městských parků. Za zmínku potom rozhodně stojí park Giardino Giusti. Tento známý park se nachází nedaleko centra Verony. Park Giardino Giusti má své jedinečné kouzlo i v zimě, kdy je nejzajímavější. V jarních a podzimních měsících je park Giardino Giusti nejméně navštěvován turisty, ale v létě je nejkrásnější. Jedná se vlastně o nejhezčí park Verony.

Porta Borsari

Starořímská brána Porta Borsari je, dá se říci, branou do vzdálené minulosti. Za touto antickou branou se totiž skrývá spleť úzkých a půvabných uliček, kde jsou k vidění nádherné starobylé domy. Tady na vás čeká ta pravá Itálie.

Kavárna Mazzanti

Tato ve Veroně proslulá kavárna je plná chutí a vůní. Patří snad k nejproslulejším kavárnám zde ve Veroně. Najdete ji na Piazza delle Erbe a má jedinečný kolorit.