Žlutá barva a její veliké množství odstínů působí v interiéru klidně a teple. Pomůže nám navodit pozitivní náladu, ale také rozjasní jakoukoliv temnou místnost. Je známo, že žlutá barva probouzí moudrost a tvůrčí schopnosti. Není proto žádný důvod, proč byste si ji do svého domova nemohli nastěhovat. Využijete-li žlutou barvu na záclonách a závěsech, bude váš interiér rozjasněný i za pochmurného dne.
oranžové židle
ü  Žlutá barva prosvětluje, ale také rozšiřuje prostor.
ü  Je symbolem univerzální životní energie.
ü  Působí na náš nervový systém.
ü  Spojuje informace a podněty, které k nám přicházejí zvenčí.
ü  Povzbuzuje jasné myšlení.
ü  Ovlivňuje naši náladu.  
ü  Dá se dobře kombinovat téměř se všemi ostatními barvami.
Ovšem i takováto veselá barva v interiéru si žádá obezřetné zacházení. Její pořízení do interiéru má své určité zásady, které je dobré dodržovat.

Jak na žlutou barvu v interiéru

Tato žlutá barva bude působit v interiéru jako žárovka, a jako slunce. Proto ji v interiéru nainstalujte všude tam, kde jsou v bydlení tmavé kouty. Je také doporučováno používat rozličné odstíny žluté. Anebo ji můžete kombinovat takřka se všemi dalšími barvami. Luxusně bude vyhlížet například:
ü  Žlutá v kombinaci s bílou anebo s černou barvou.
ü  Žlutá s oranžově šedou a také s hnědou barvou, pokud je na nábytku.
ü  Žlutá se zelenou.
ü  Žlutá s modrou.
ü  Žlutá s levandulově fialovou.
Pokud použijete výrazný tón žluté barvy na stěně, bude tak skvělým pozadím například pro černou polici, anebo sadu polic.
oranžová pohovka

Kam s ní

Na veliké plochy v interiéru využijte spíše světlé a jemné odstíny žluté. Dávejte si pozor na rozměrné a lesklé žluté povrchy. Je mnohem lepší se zaměřit na využití texturovaných či matně žlutých ploch. Nebo můžete využít žlutou barvu pouze jako součást některého ze vzorů. Všechny použité textilie na nábytek a nábytkové doplňky ve žluté barvě by měly být z praktických důvodů pratelné, či alespoň dobře čistitelné.