Máte-li rádi klasické poutě, masopusty a atrakce typu „lavice“, „žehlička“, anebo obyčejný „řetízkáč“, připravte si papírové sáčky, protože z následujícího článku by se vám mohlo udělat lehce nevolno!
Zbožňujete-li všakstrach, napětí a adrenalin na maximální úrovni, jste na správném místě, protože právě pro vás tady mámeTOP 3 nejbrutálnější pouťové atrakce!
světla kolotoče

1.       LIDSKÝ KATAPULT
Lidský katapult, anglicky zvaný „HUMAN TREBUCHET“, slibuje adrenalin, který se vám zažere až do morku kostí. Milujete ten pocit, když vám tuhne krev v žilách a vy jdete zkusit něco nového a absolutně šíleného? I přesto by se vám tahle atrakce mohla zdát poněkud přes čáru… Zažijte středověk a nechte se vystřelit z katapultu! Vystřeleni budete bez jakéhokoliv jištění a na konci dopadnete do sítě – tedy snad… V Británii byl totiž tento katapult zakázán, protože jeden z letců minul záchrannou síť a bohužel své setkání se zemí nepřežil. V Japonsku se však stal naprostým hitem.

rychlý kolotoč
2.       FIRE BALL
V obrovské kruhové konstrukci jsou zabudovány vozíky, na kterých se nejprve budete jen tak poposunovat dopředu a dozadu. Že vám to stačí? Ale jděte! Dokud se strachy nepoděláte do kalhot, je to, jako kdybyste nic nezažili! Nebo něco podobného si určitě musel myslet člověk, v jehož šílené hlavě se tento nápad zrodil. Čeká vás totiž ďábelsky zběsilá jízda po celém obvodu prstence a z této na pohled jednoduché horské dráhy se vám bude ještě týden točit hlava!

jetízkový kolotoč
3.       INSANITY STRATOSPHERE
Jestli si chcete užít tento výplod chorého mozku, zajděte si do hotelu Casino v Las Vegas! Na konci chapadel jakési „chobotnice“ jsou umístěny sedačky, do kterých se pohodlně usadíte. Následující zážitek už však tak pohodlný nebude. Ramena se totiž roztočí rychlostí cca 65 km/h. Na klidu vám určitě nepřidá ani onen fenomenální výhled na Las Vegas, protože pod vámi zeje přibližně 275 metrů hluboká propast nicoty. A na jejím dně se pokojně procházejí chodci, kteří o vašem šíleném zážitku nejspíš nemají ani ponětí.