Pokud dlouhodobě nemůžete najít zaměstnání v oboru, který jste vystudovali nebo jen prostě chcete rozšířit své možnosti na trhu práce, je tu pro vás zajímavá možnost. Nemusíte znovu studovat několik let.  Získání nové kvalifikace vám mohou poskytnout především rekvalifikační kurzy.

Jsou vhodné pro každého, komu nevadí se dále vzdělávat a získávat nové poznatky a zkušenosti a zároveň pro každého, kdo chce zvýšit svoji šanci najít si vhodné zaměstnání. Díky těmto kurzům můžete získat mnoho informací a dovedností z poměrně atraktivních oborů.

Tyto kurzy většinou pořádají speciální školicí střediska či soukromé vysoké školy. Nutné je však počítat s určitou finanční investicí. Pro ty, kteří jsou dlouhodobě bez zaměstnání, je po splnění určitých podmínek možnost, že finance za kurz zaplatí ÚP. Přesné informace a náležitosti vám tam jistě rádi sdělí. Nicméně rekvalifikační kurz si můžete zaplatit i sami.


Oborů je mnoho, stačí si jen vybrat

Ano, oborů k rekvalifikaci je opravdu mnoho. Mezi velmi oblíbené a navštěvované kurzy patří ty se zaměřením na vzdělávání v oblasti zdraví. Jsou to kurzy zabývající se přípravou budoucích výživových poradců, cvičitelů, instruktorů či masérů. Absolventům umožňují širokou škálu působnosti a osvojení si nejen potřebných odborných znalostí, ale i efektivního způsobu práce s lidmi.

Mezi další užitečné obory těšící se velké oblibě patří kurzy účetnictví, tvorby webových stránek či připravující budoucí administrativní pracovníky. Zajistí jim osvojení potřebných odborných znalostí pro výkon dané práce.

Další činnosti, které vyžadující speciální vzdělání jsou například pracovníci v sociálních službách, vedoucí dětský pobytů, lektoři dalšího vzdělávání či dětská chůva. Bez potřebného vzdělání nelze v těchto oborech pracovat.
Ovšem jisté dovednosti a znalosti potřebuje i kosmetička, manikérka či vizážista.

Nabídka rekvalifikačních kurzů je tedy velmi široká a umožní nutné vzdělání a kvalifikační předpoklady pro výkon požadovaného povolání a split si tak třeba sen o otevření vlastního fitness centra či kosmetického salónu, pracovat v pečovatelských službách nebo jen konečně získat zaměstnání a najít uplatnění. Stačí si jen vybrat.