Léčit se dá nejen léky, smíchem, různými praktikami, ale zároveň i tancem. Krásně se uvolníte a vlastně koordinovanými pohyby uděláte zároveň něco pro své zdraví. Při takovéto terapii tancem a je v podstatě jedno, jaký styl si vyberete, prožíváte totiž jakési uvolnění. Dokážete se vyrovnat snáze s potlačenými emocemi, odbourat stres, zažít uvolnění a tak celkově shrnuto si na vás žádný problém hned tak nepřijde. Všechny negativní věci, které přijímáte během života, samozřejmě aniž byste chtěli, mají nějaký dopad na celkový váš zdravotní stav. Tanec je jedním z přirozených pohybů, díky kterému se dokážete soustředit na něco jiného, tím se uvolníte, pročistíte si hlavu a dokonce se pak cítíte daleko šťastnější, než kdykoliv jindy. Díky skvělým výsledkům, vznikají po naší republice různá centra, kde se dokonce tancem, nebo i jakýmkoliv pohybem naučíte zvládat lépe svoje nesnáze.

taneční pár

Swing vás může doslova pohltit

Pokud nemáte kolem sebe nikoho, kdo by vedl takto relaxační výuku, je možné se přihlásit rovnou do tanečních. Ty se pořádají pro každou věkovou skupinu a navíc to má velkou výhodu, že si zdokonalíte i taneční kroky na plesovou sezónu. Pokud rádi tančíte, pak by se vám vyplatilo pouvažovat i o nákupu tanečních bot. Samozřejmě záleží, na který z kurzů jste se přihlásili. Společenské tance budou vyžadovat něco jiného, než balet nebo swingová a jazzová hudba. Především by měly být boty do tanečních pohodlné. Nejedna tanečnice, která si zakoupila taneční boty, tak na ně nenechá dopustit a pak snadno a lehce dokáže ploužit parketem až do samého rána, aniž by pocítila bolesti nohou. Pak se takový charleston tančí jedna báseň. Samotný swing je totiž celá taková rodina tanců, která je tak provázaná, že se zde na takových kurzech rozhodně nudit nebudete.
taneční sál

Tancem se dá vyjádřit vše

Pohyby svého těla můžete jasně promlouvat. Když pozorujete různé taneční kreace, tak můžete vnímat na tanečnících vyjádření všech pocitů. Hudba doplní kontext a skutečně není potřeba žádných slov. Samozřejmě základem jsou dobře nacvičené kroky, vnímání rytmu a pohupovaní do něj. Ale když je zájem a touha, tak vše se dá naučit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup