Každý nový zaměstnanec se s ním v podstatě setká ihned v úvodním pohovoru. No abychom nebyli zase až tak struční, tak povolání může vykonávat muž i žena a prakticky na něm bude převážně viset běžná personální agenda na pracovišti. Veškeré dokumenty, které se budou týkat personální evidence, včetně smlouvy o přijetí nebo i výpovědi ze zaměstnání. Nicméně má podobný úkol jako samotný učitel. Měl by se postarat o vzdělání zaměstnanců, zajistit rekvalifikační kurzy, které pomohou zvýšit kvalifikaci pracujících. Pokud se mu podaří vytvořit dobrý tým, pak není ani nejmenší diskuze o tom, že svoji práci dělá více než dobře. Utvořit dobrý tým se nemusí podařit jen tak jednoduchou cestou a tak je třeba připravit nějakou společnou akci, kde se lidé více poznají a mohou se tak spolehnout jeden na druhého, což se nakonec odrazí v samotné práci.

lebka

Teambuilding

Jedna z možností, jak stmelit kolektiv, je právě teambuilding, který má skutečné výsledky. V dnešní době jej nabízí mnoho komplexních středisek, které mají možnost nějaké týmové aktivity. Výjimkou nejsou ani společné hry, které sjednocují tým lidí. Kolektiv je zkrátka nucený spolupracovat nebo řešit nesnadné úkoly, které je posunou blíže k cíli. Skvělý nápad je využít únikových her, například https://www.enigmaescape.cz/hledate-unikovou-hru-hradec-kralove/ poskytne bez problémů tuto možnost. Personalista sestaví tým a pošle ho v určitý den a čas na příslušné místo, jak se s ostatním tým popere, je již skutečně na nich.

kniha

Dobrý kolektiv

Asi není větší diskuze o tom, že dobrý tým odvádí nejen skvělou a dobrou práci, dokáže si vzájemně poradit a pomoci. Navíc společnými akcemi se podporuje a buduje přátelství. Pohodové pracoviště samo o sobě vytváří velmi příjemný dojem a hlavně stálé zaměstnance, kteří nemají důvod měnit svoji pozici. Občas takové kroky vedou skutečně k úspěšné realitě a není pochyb, že se zaměstnanci začnou domlouvat i na jiných aktivitách a již bez organizace další osoby.