Přesto, že tato známá kryptoměna prožila docela dost velký propad, není důvod k velké panice. Je pravdou, že sociální sítě poslední dobou zaplavily svým grafem co nejvíce uživatelů, přesto může jít o pouze vytvořený umělý dojem, že bude lepší se této měně již vyhnout. Je možné, že to způsobilo i to, že většinou před jakýmkoliv poklesem hodnoty Bitcoinu, se jeho cena nepatrně navýšila a pak se výrazně snížila. Nyní pokles ceny přišel jako blesk z nebe bez jakéhokoliv varování, což některým investorům vzalo vítr z plachet. Vzhledem k tomu, že ale ještě není vyčerpána celková těžba, tak nás může potkat nejedno překvapení. Díky tomu, mnozí zůstávají v naprostém klidu.

bitcoin

Ještě nepřišel konec

Když se digitální měna začala těžit, tak se prakticky začínalo doma a na klasických počítačích. Posléze se muselo trochu přitvrdit a na scénu nastoupily silné grafické karty, u kterých mnozí ještě zůstávají. Jenomže po roce 2012 se sled událostí posunul hodně dopředu a je vcelku možné, že to způsobila i těžba kryptoměny v Ordos. Město bylo do tohoto roku známé jako velké těžařské centrum, jenomže prudký pokles zájem o uhlí způsobil to, že zůstávaly zde stát chátrající továrny a doly. To nenechalo logicky chladné podnikatele, kteří se zajímali o tuto měnu. V podstatě jim vše hrálo do příznivého podnikání.

kryptoměna

Prázdné velké prostory, opuštěné sklady a navíc velmi levný zdroj energie, rozpoutaly nový druh těžby, tentokrát se začaly rodit bitcoinové farmy. To ale vyžaduje jiné, efektivní těžařské stroje s velkou výdržností a čipy. S nabídkou takových mašinek nezůstává pozadu ani Česká republika, například z velké nabídky , si může vybrat skutečně každý, kdo by se chtěl nadále věnovat těžbě a to nejen Bitcoinu. Stále ještě je šance na slušný přivýdělek, jen tak pro zajímavost, po Číně je naše republika na druhém místě v těžbě a to stojí za zamyšlení.