Konopí semena jsou volně prodejná, ale pěstovat marihuanu není legální? Kde se stala chyba? České zákony jsou v mnohých ohledech opravdu zvláštní, a právě tohle je jeden z příkladů. Chtěli byste konopí pěstovat, ale obáváte se možného postihu? Raději byste neměli kupovat konopná semena vyloženě za účelem pěstování. Právě to je totiž nelegální, což je však paradoxem pro to, že semínka můžete bez jediného problému zakoupit.

konopí

Neriskujte kvůli pěstování rostlin

Je to zvláštní již od začátku. Samozřejmě, že je nemorální vyrábět drogy, avšak co třeba takoví starší lidé, kteří si chtějí vypěstovat tuto rostlinu za účelem výroby masti nebo jiných léčivých přípravků? Stát raději těmto lidem řekne, ať si koupí předražené léčebné konopí, které s tím kvalitním nemá nic společného. Je to zkrátka nastavené velmi nevhodně a nešťastně, avšak to není důvod pro to, abyste riskovali své peníze či třeba vězení proto, abyste si vypěstovali třeba jednu nebo dvě rostliny.

marihuana

Co je v rámci mezích a co již nikoliv?

Pokud se pro pěstování opravdu rozhodnete a budete si chtít vybrat nějaké z kvalitních semen marihuany, měli byste znát základní zákony a legislativu, která v této oblasti platí. Především je dobré vědět, že jakmile nebudete pěstovat více než jenom pět rostlin, nejde o trestnou činnost ale jenom o přestupek. Jak však přestupek bude velký není však podstatné, neboť je to čisté riskování vašich peněz.
Mnohem závažnějším přečinem je však pěstování většího množství rostlin než je pět kusů. O to větší riziko existuje, pokud se u vás najde rostlina v sušeném stavu. Pokud se tomu opravdu stane, pak můžete počítat s tím, že u pokuty to nezůstane, ale trest bude daleko nepříjemnější. Je proto otázkou, zdali vám stojí za to takto riskovat a nejít cestou státu, který podporuje předražené produkty místo toho, abyste si vypěstovali své vlastnosti.