Pomalý metabolismus a obezita

Velkým problémem dnešní doby je klesající fyzická kondice a obezita, která se projevuje stále častěji u mladších ročníků. Tento fakt mohou potvrdit především dříve narození pamětníci doby socialismu, co mohou srovnávat. Tehdy byl na tělesnou výchovu kladen větší důraz i ve formě mimoškolní činnosti, jednou z pozitivních myšlenek té doby byly spartakiády, které zaměstnaly na určité období většinu dětí základních a středních škol.
kluci na trampolíně

Lidé se zkrátka dříve více hýbali, méně využívali auta, chodili převážně pěšky a jezdili na kole, neexistovala výpočetní technika a mobilní komunikace a lidé komunikovali mezi sebou verbálně formou osobního kontaktu – častěji se scházeli, pohybovali se po vlastní ose v přírodě i ve městech. Dnes jsou mnozí z nás uzavřeni doma, stačí jim „ke štěstí“ e-mail a facebook.

Nejvíce se tento problém projevuje v zámoří, kde je obézních dětí většina. Pokud tento trend chceme utnout, měli bychom na sobě více zapracovat -provozovat sportovní aktivity takové, které nás baví, naplňují, a přináší výsledný efekt. Odborníci na zdravý životní styl doporučují především pěší chůzi – turistiku, zvláště v horském terénu a v čisté přírodě, cykloturistiku, plavání a skákání na trampolínách.

Proč zrovna skákání

Možná si kladete zvídavou otázku, proč právě hopsání na nějaké trampolíně, vždyť je to zábava pro malé děti a místo pro hraní. Ono to poskakování má však hlubší podtext:

Zlepší se vám nálada – rychleji se uvolní endorfiny a neblokují se stresovými hormony, jako tomu bývá u náročných pohybových aktivit, např. při běhu. Stačí pravidelně každý den čtvrthodinka a změnu na sobě pocítíte velice markantně.
mauglí na laně

Lymfa a imunitní systém – tyto dva pojmy spolu úzce souvisí, k rozproudění lymfy musíte zaměstnat svaly, zvláště dolních končetin, a tím se zároveň posiluje vaše imunita. Pohyb je zkrátka podmínkou, aby lymfatický a imunitní systém správně fungoval.

Zrychlení metabolismu – nadváhy a obezity se zbavíte úpravou jídelníčku a výdejem kalorií, jinak to prostě nejde. Na trampolíně pro děti spálíte kalorie velice efektivně, deseti minutám skákání se sotva vyrovná půl hodina intenzivního běhu. Hubnutí je navíc zdravé, protože na pružné podložce netrpí páteř a klouby a posilujete i svaly chodidel, které udržují správný tvar klenby. Plochá noha je také jedním z častých neduhů, které trápí člověka s nadváhou.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup