Umělecké betonářství u nás není zrovna známé a ani umělců tvořících z betonu u nás není příliš mnoho. Zatímco na tvorbu z keramiky, kovů či plastů se specializuje velké množství mladých umělců, beton je dost opomíjen. A přitom se jedná o skvělý materiál, který rozhodně neudělá v interiéru ostudu. Betonová umělecká díla od firmy Aspoň tohle – umělecké betonářství, vám určitě udělají radost.betonové schody
Do interiéru si můžete z betonu pořídit třeba vázu, která bude opravdu krásně zapadat do moderního domova s čistými liniemi. Milovníkům piva udělá radost třeba betonový pivní korbel úžasných tvarů. Parádu udělají i betonové mísy, nebo třeba speciální betonový lustr. Fantazii se meze nekladou a objednat si můžete v podstatě cokoli, co si z daného materiálu dokážete představit. Stejně jako u jiných netradičních materiálů, i u zrodu uměleckého betonářství u nás v republice stáli dva mladí lidé, kteří toužili po něčem nevšedním a neobyčejném, plní vizí a ideálů po škole. I proto založili vlastní firmu a věnují se právě tvorbě z betonu.
Beton se využívá již dlouhou dobu v uměleckých odvětvích, avšak nikdy tak, jako teď. Většinou se jednalo o architektonické kousky, kdy je pohledový beton velice oblíbený nejen mezi tvůrci budov ale hlavně mezi investory. pohledový betonBeton má totiž obrovské možnosti využití. Může být využíván v jakémkoli tvaru, barvě a je velice trvanlivý. Navíc se jedná i v architektuře poměrně o nový trend a tím pádem je neotřelý a neokoukaný. Beton je navíc i levnější než jiné, estetické materiály, doposud využívány. Není tedy divu, že se v posledních letech těší takové oblibě nejen v architektuře ale i v ostatních oborech umění. Vzhledem ke změnám v umění můžeme počítat s tím, že betonové umění v podobě budov, soch i plastik budeme vídat čím dál častěji. Nebudou však působit depresivně, právě naopak. Beton je plný života a odráží vše, co se kolem něj nachází.