Stavíte dům a uvažujete nad tím, jakou pro něj vybrat podlahu?
Anebo stavíte pouze zahradní terasu, a také volíte ten pravý materiál?
Ať tak či onak, vaší pozornosti by rozhodně nemělo uniknout dřevo. Jedná se o poměrně běžný materiál, který se ovšem může vyskytovat v různých podobách, podle toho, zda zvolíte dřevo našich domácích, anebo exotických dřevin.
Pokud jde o nabídku dřeva na trhu, je z čeho vybírat. Dřevo je nejen na první pohled velice krásným materiálem, který snadno sladíte s čímkoli, a jak do interiéru, tak i do exteriéru skvěle zapadne. Dřevo je zároveň i velice praktické na stavbu čehokoli, a seženete jej i za skvělou cenu.zařízený pokoj s dřevěnou podlahou.jpg
Jestliže se chystáte vyrábět svépomocí dřevěné podlahy a terasy, pak se dobře zamyslete nad tím, jaký druh dřeviny k takovému účelu zvolíte. Není totiž dřevo jako dřevo.
Mezi lidmi jsou v současnosti velice oblíbené exotické dřeviny, které pocházejí z tropů. Jsou zajímavé jak svou netradiční barvou, tak i vysokou tvrdostí. Nicméně každý, kdo by je rád pro své záměry využil, by si měl uvědomit, že tyto dřeviny pocházejí z klimaticky odlišných podmínek s vysokou vlhkostí a celoročně stálou teplotou. Takže když je umístíte do našich podmínek se suchým létem a mrazivou zimou, může snadno dojít k tomu, že popraskají a i jinak se tvarově poškodí. Toto by měl zvážit každý, koho takové dřeviny okouzlily.místnost s dřevěnou podlahou.jpg
Navíc, i v našich evropských podmínkách je mnoho krásných, a přitom odolných dřevin, které vám skvěle poslouží. Jedná se například o sibiřský anebo evropský modřín, smrk či borovici.
Ať už se však rozhodnete pro jakýkoli druh dřeva, zvolte si materiál na DŘEVĚNÉ PODLAHY A TERASY od RH obchod, který nabízí zaručenou kvalitu, na jakou se můžete spolehnout. Nejenže zde pohodlně nakoupíte kvalitní materiál, ale získáte i spoustu rad, které se vám jistě budou hodit.