Pokud se vám zdá, že vám domov nějak rychle stydne a je rychleji zima, zaměřte se na to, jak tomu zamezit. Je několik možností, jak si pomoci a udržet ve vašem domově teplo déle. Ušetříte tím pádem na topení, takže veškeré investice se vám stejně vrátí a navíc budete šetřit naši přírodu.
Pokud se vám zdá, že z vašeho domu uniká příliš mnoho tepla, nejjednodušší variantou, jak zjistit, zda tomu tak opravdu je, je pozvat si domů profesionála na termovizní měření. Termovizní měření nejlepší způsob jak zjistit, kudy vám uniká teplo. Speciální termovizní kamerou technik projde celý váš dům zevnitř i z venku a řekne vám, kudy nejvíce teplo uniká a v jakém množství. Lze obecně říci, že nejvíce tepla uniká stěnami a střechou. Další jsou na řadě okna a podlahy.
hořící oheň
Pokud zjistíte, že nejvíce tepla uniká skrze stěny, pak nejlepší ochranou je především vnější zateplení domu. Vnější zateplení domu vám může ušetřit až 30% nákladů na topení. Při zateplování domu však vybírejte opravdové odborníky, kteří zateplování rozumí. Další velkou položkou, při úniku tepla je strop. Přes strop utíká také asi 30% tepla. Zateplení stropů není nijak složité, v podstatě stačí dát na půdě na podlahy izolaci v podobě nafoukaného recyklovaného papíru, nebo položit minerální vlnu. Zateplení půdy může ušetřit spoustu tepla za málo peněz, zateplení půdy je totiž minimální položka ale množství tepla, které uniká stropem, opravdu malé není.
zápalka hoří
Pokud máte stará dřevěná okna s neizolovanými skly, pak popřemýšlejte nad výměnou oken. Moderní okna (ať už dřevěná či plastová) mohou ušetřit až 10% tepelných ztrát. Pokud zkombinujete všechny úsporné opatření, pak ušetříte nejen spoustu peněz za vytápění bytu či domu ale také naši planetu. Vytápění je totiž poměrně náročné na energie, ať už topíte biomasou, uhlím nebo plynem.
Pokud topíte v kotli na pevná paliva, pak se určitě zaměřte i na možnosti akumulace horké vody a přebytečného tepla v akumulačních nádobách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup