Mít denně na dosah všechny informace ze světa i z domova, kdykoliv se připojit na stránky, co nás zajímají, ale také neustále i kdykoliv chatovat se svými přáteli, to je to, co nás v dnešní moderní době baví a je pro nás jakousi samozřejmostí. Je to ale správně, či bychom se měli nad takovou otázkou zamyslet?


Co nám tedy přináší a jeho výhody?

Pokud pracujeme, je vlastně internet a online připojení, nepostradatelnou součástí. Můžeme s jeho pomocí:
–          psát maily i potřebné druhy online dopisů
–          dostat informace z první ruky
–          dozvědět se vždy vše jako první
–          kdykoliv si vyhledat všechno potřebné
–          a mnohem více dokonalých výhod
Pokud ho ale využíváme jen doma, jsou jeho výhody také, ale vždy pozor, ať nepřekročíme aktivitu a nedostaneme se do potíží s internetovou závislostí. Pomocí internetu:
–          můžeme komunikovat mezi lidmi
–          zjistit si vše, co je potřeba
–          zahrát si hry
–          poslouchat muziku
–          vyhledat si to, co nás zajímá
–          nakupovat a mnohem více

Na co si dávat pozor

Jestliže tedy využíváme internet a online připojení, ať už doma či jako pracovní součást, nikdy nesmíme zapomínat na to, že se nám může kdykoliv jeho využívání i používání zvrtnout. Závislost na internetu, je velmi podceněnou věcí, která se pak velmi špatně léčí.


Jak chránit svoje nejmenší?

Aby naše děti měli vždy dokonalou ochranu, právě před internetovou závislostí, je potřeba je v tomto opravdu chránit. Neumí si uvědomit, že být několik hodin na online hrách, či jen tak být na facebooku, je opravdu špatné. My jako jejich rodiče, je musíme chránit a to i v případě zábavy a hraní her. Nepodceňme tedy skutečnosti, jaké jsou při nedodržení zásad, nepříjemné a vždy běh na dlouhou trať. Vaše děti vám všechno úsilí a péči, v budoucnosti jistě vrátí a ocení, že jste dbali na jejich bezpečí před nepříjemnostmi, jaké může závislost na internetu, způsobit.