Je několik slov, jejichž vyslovení v nás probouzí příjemné pocity. Mezi ně patří určitě mazlení, hudba, jídlo anebo také zábava.
Slova stejná, a přesto mají pro každého jiný význam.
Největší rozdíl je asi v tom, jakou zábavu člověk vyznává. Jestli si aktivně vytváří hezké chvilky sám anebo se zkrátka nechá bavit.
Do první skupiny patří lidé většinou sportovnězaložení
                                  anebo také
                                                         samotáři.

Ti první si vytvářejí odpočinkové chvíle jízdou na kole, návštěvou bazénu, případně cestováním. Ti druzí si neumějí představit svůj relax bez otevřené knihy. Přitom jedno druhé nevylučuje. Můžeme přeci cestovat s knihou v batohu. Možností pro osobnosti, vyhledávající samotu, je nepřeberně.

Stejně tak i pro druhou skupinu odpočívajících. Ti si sednou večer k televizi a čekají, co z obrazovky vypadne. A je jim v podstatě jedno, kolik příznivců podobné zábavy tu sedí s nimi. Ale i oni by se dali rozdělit do dvou skupin.
                                     Buďto jsou se vším spokojení
                                                         anebo
                                          jsou to věční reptalové.

Potkáváte přeci prvního ledna pravidelně některé tváře, které Vám hned po přání všeho nejlepšího vrazí – Ty se zase předvedli, co? Poté, co to vyslechnete ještě několikrát, vracíte se domů s pocitem viny, jako byste toho proklatého Silvestra režírovali Vy.


Přežvýkavci vtipů

Napadá mě, že vlastně existuje ještě jedna skupina bavičů. Ti, co si myslí, že nikdo většího vtipu nepobral a že je potřeba to světu ukázat. Jsou to lidé, kteří vždy začínají rozhovor větou:
                                          A tuhle znáte?
V určitých chvílích mohou být doslova požehnáním. To, když na svatbě silně vázne zábava a hosté by uvítali třeba i žonglujícího klauna.
Neštěstím ale je, když se tento bavič střetne se samotářem. Nejhorším místem je dálkový autobus anebo vlak. Tady většinou po několikátém oslovení uvedenou větou nehrozí bujará zábava, ale schyluje se
                                                          k trestnémučinu.

Pozor tedy, kam si v dopravních prostředcích sedáte. A to, ať už patříte k jakékoliv skupině.