Říkám to velice ráda a všem  – nejlepší nákupy jsou v malé obci Furth im Wald, u hraničního přechodu Folmava.

Potraviny v Německu jsou kvalitnější, vyplatí se koupit téměř vše, chuťově jsou na tom potraviny o hodně lépe, než u nás v České republice. V malé obci, kam velmi ráda jezdím, je velký výběr obchodů. Najdete zde Lidl, Penny, Edeku, Netto, Aldi, Normu a další menší obchůdky.

Ať se sem vypravíte v týdnu nebo o víkendu vždy najdete plné regály potravin, čerstvou zeleninu a ovoce, velký výběr ryb, polotovarů a další zboží. Šunka po otevření voní jako šunka, není přesolená. Rovněž párečky a ostatní uzeniny, to je lahoda. O sýrech ani nemluvě. Kuře při pečení vydává vůni, jako, když ho pekla moje maminka. Nemluvě o tom, že škodlivých éček je v německých potravinách o hodně méně, nebo tam nejsou vůbec.  A navíc, vše, co je ve vakuovém  balení  nám vydrží  doma v lednici po dobu minimálně 3 týdnů, aniž by na tom vyrůstaly různé plísně.

V obchodě vás uvítají příjemné prodavačky, které mají stále úsměv na tváři. Je to přímo cítit, že tady si zákazníka považují. Obchodníci vycházejí vstříc kupujícím a zaměstnávají i české pracovnice a rada k nákupu v češtině je hlavně pro neznalce velmi ceněna.Pokud budete něco hledat v obci, můžete si být jisti, že vám zde vždy někdo poradí. Na parkovištích u obchodních center je víc aut s českou poznávací značkou. Takže pokud nehovoříte německy, česky se domluvíte také.

Nevýhodou je, že zde ve většině obchodů neberou naše karty, je nutné u sebe mít hotovost. A veřejné WC u obchodů nehledejte. Myslím, že je na vlakovém nádraží, což je dost z ruky. A pak až na hranici s ČR.  Možná by zastupitelé obce měli pouvažovat nad možností, umístit na parkovištích několik mobilních WC.

Na závěr se můžete zastavit na hranících v TRAVEL FREE SHOPU. Nabízí prodej parfémů, kosmetiky, alkoholických i nealkoholických nápojů, cigaret, kávy, čaje a cukrovinek od českých i zahraničních výrobců. Nabídka textilu a doplňků. Platit můžete platební kartou. Na závěr článku uvádím pro porovnání ceny některých potravin:

  • Máchadlo – 1,5 l – 27 Kč
  •  Vejce – 10 ks – 27 Kč
  •  Čokoláda – 100 g – 24 Kč
  •  Káva – 500 g – 104 Kč
  • Prací prášek – 3,36 kg – 206 Kč
  •  Mýdlo – 500 ml – 18 Kč
  • Ementál 450 g – 52 Kč
  • Steak argentinský býk 250 g – 122 Kč


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup