Pokud se i Vy rozhodujete ohledně podlahové krytiny právě do Vaší domácnosti, určitě bude potřeba, abyste zohlednili několik kritérií
•  Cena
•  Vlastnosti
•  Náročnost čištění
•  Dlouhodobá údržba
Tedy je třeba si uvědomit, že potřebujete za rozumnou cenu sehnat podlahovou krytinu, která Vám dlouho vydrží, bude se bezproblémově udržovat a nerozbije se jenom pod tíhou ošklivého pohledu.
Vždy si uvědomte, že musíte volit typ podlahy podle toho, kde konkrétně ji budete využívat. Jinou podlahu budete mít, pokud máte děti, jinou podlahu budete mít, pokud už máte děti z domu a jinou podlahu budete mít také v případě, že máte domácí mazlíčky.
 

Čím začít?

V každém případě, než začnete pokládat vybranou podlahu, musíte si nechat výborně položit podkladovou vrstvu. To znamená, že musí být opravdu rovná a ze správného materiálu. Proto si určitě pohlídejte firmu, která Vám toto bude zajišťovat a ptejte se včas na všechny související věci. Nejen s podkladem, s krytinou, ale také s následnou údržbou.

Jak o podlahy správně pečovat?

Pokud se na údržbu informujete, určitě nezapomeňte doporučení následně dodržovat, protože je jen na Vás, zda podlaha bude za pár let vypadat jako nová nebo bude totálně zničená.
 

Kterou variantu zvolit?

Ptáte se tedy, kterou z typů podlah právě pro Váš byt vybrat? Jednoznačně doporučuji dřevo, ale je již na Vás, jestli Vám vystačí klasická plovoucí podlaha ze dřeva nebo si zvolíte podlahu z masivu.
 
Dřevo
Dřevěná podlaha je vždy originální, už jen ze své přírodní podstaty. Samozřejmě do interiéru vnáší kus přírody. Samozřejmě se hodí do všech druhů domácností. Samozřejmě se nejčastěji pokládá do obývacích pokojů a do ložnic. Na dřevo by neměla působit samozřejmě přílišná vlhkost. Tedy se spíše vyhněte koupelně, předsíni a nebo také kuchyni, Případně chraňte riziková místa například designovými koberci. Velkou výhodou dřevěných podlah jsou výborné tepelněizolační vlastnosti, dlouhá životnost a samozřejmě tedy krásný design.

MASIV
Masivem se myslí tradiční forma dřevěné podlahy, která je však opravdu z masivních prken. Nepatří zrovna k nejlevnějším variantám, ale zase si zajistíte, že prkna budou sloužit v podstatě napořád. Nejen Vám, ale dost pravděpodobně i Vašim dětem a jejich dětem také.  Prkenné podlahy výborně izolují, jsou opravdu odolné a snadno se renovují. Jednoduše se zabrousí a pak přelakují a je o ně zase na delší čas postaráno. Pokud se pro tuto podlahu rozhodnete, musíte počítat s tím, že prkna musí být opravdu skvěle vysušena. Zároveň si při výběru uvědomte, že podlaha bude následně pracovat, a že tento typ podlahy je opravdu náchylný ke změnám teplotním a vlhkostním.