Tak to sice neznamená, ale když se to stane na místě, které je frekventované, všichni na vás troubí a hrozí, tak to rozhodně jinak nevypadá. A začalo to tak nevinně. Jsem asi 70 km od domova, projíždím krajské město a snad na té největší křižovatce mi tam skočí červená. Brzdím a raduji se, že budu jako první v řadě odjíždět, protože to tak hezky vyšlo. Zastavuji a s tím ztichl i motor mého auta. Copak ty broučku? No tak znovu nastartujeme. Ouha, točím klíčkem a nic. Zkouším znova a znova. Na semaforu se objevuje oranžová a mě vyskakují první krůpěje potu. Zapnu výstražná světla a kolem mě je chaos.

Auta troubí, řidiči si klepou na čelo, objíždí mě. No tak to mi rozhodně nepřidá, cožpak neumíte pochopit, že se asi něco stalo? Však bych taky ráda zmizela. Naskakuje další červená. Ještě že mám tak malého bobíka, kterého odtlačuji ke straně. Tak už se tu nepletu. Co teď?

Volám manželovi a ten mě posílá číslo na blízký servis. Už jsem klidnější. Servisní technik mi přislíbil, že za mnou přijede. Netrvalo dlouho a zastavuje u mě usměvavý pán. Tak si jen tak pomyslím, no taky bych chtěla mít trochu tvého humoru. Uklidňuje mě slovy, že ať se nebojím, ale všechno se dá opravit. Stejně mě nezbývá nic jiného, než mu věřit.


Jak jen to všechno dopadne

Otevírá kapotu a pouští se do zkoumání. Za malou chvíli mi sděluje, že bohužel nevidí nic, coby tuto poruchu mohlo způsobovat. Volá na servis a dojednává další postup. Za malou chvíli přijíždí odtahová služba a autíčko pomaže k doktorovi. Je nutné ho napojit na počítač, který závadu ukáže.

A tak se také stalo. Mezitím jsem dostala kávu s čokoládovým donutem. Asi ví, že čokoláda je dobrá na nervy. Jenomže to bych jí asi potřebovala tuny. Záznam odkrývá závadu. Technici se pouští do práce, vyměňují vadnou součástku a za chvíli už zase slyším zvuk motoru.

Servisní technik mi nabízí zároveň službu, kterou poskytují zdarma a to je kontrola tlaku v pneumatikách, seřízení světel a kontrolu tlumičů. Inu když už tady jsem, tak proč toho nevyužít. Díky přátelskému přístupu a ochotě pomoci člověku v nouzi rozhodně získali za své služby dalšího zákazníka a hlavně reklamu, jelikož tento servis budu vřele doporučovat.